תרגילים עבור הקרסול לאחר הניתוח

הרופאים בדרך כלל ממליצים על תקופה של immobilization לאחר ניתוח הקרסול, שבמהלכו העצמות המעורבות, רקמת החיבור ואת השרירים ניוון, או לקבל קטן יותר חלש. מומלץ לבצע תרגילים כדי לשחזר גמישות וכוח לאחר תקופה זו. התייעץ עם הרופא שלך לפני תחילת תוכנית התרגיל, עם זאת, כדי לוודא שאתה מוכן לדון אילו תרגילים הם המתאימים ביותר בנסיבות שלך.

קרסול הרחבה / גמישות

שחזור הארכת הקרסול ואת טווחי כיפוף התנועה הוא חיוני לאחר ניתוח הקרסול כדי להכין אותך לפעילות היומיומית טיפוסי שוב, כולל ישיבה, עומד על קצות האצבעות שלך הליכה. כדי לבצע את התרגיל, לשבת על כיסא ולהרחיב את הרגל הפצועה במקביל לרצפה. להאריך את הקרסול על ידי הצבעה בהונות קדימה, ואז לכופף את הקרסול על ידי הזזת הבהונות בחזרה אל הגוף שלך ככל האפשר. החזק כל מתיחה במשך חמש שניות לפחות. בצע את התרגיל עד 10 פעמים בכל שעה. אם אתה לובש יצוק, למרות שאתה לא יכול למעשה לבצע את התנועות, לחץ על הגבס שלך בשני הכיוונים כדי לעבוד השרירים שלך isometrically.

רולס

גלגלי הקרסול מסייעים לשחזר את הגמישות ואת טווח התנועה. התחל באותו מיקום כמו תרגיל הרחבה / הקפדה בקרסול. צייר 10 עיגולים בכיוון השעון, ולאחר מכן 10 עיגולים נגד כיוון השעון. הפוך את המעגלים לגודל גדול ככל האפשר, אבל עשה אותם קטנים או לעצור אם אתה מרגיש כאב. השלם מספר חזרות בכל יום מיד לאחר הניתוח אם אתה לא צריך ללבוש יצוק, אחרת, לחכות עד הגבס שלך מוסר. אם אתה צריך ללבוש את המגף המגן, להסיר אותו כמה פעמים ביום כדי לבצע את התרגיל.

התנגד הרחבת הקרסול / גמישות

לאחר החזרת טווח תנועה במפרק הקרסול, הוסף תרגילי חיזוק לתוכנית השיקום שלאחר הניתוח. אתה יכול להשתמש להקות התנגדות כדי לחזק את השרירים כי להאריך ו להגמיש את הקרסוליים. לשבת זקוף עם הרגליים מושטות קדימה, העקבים על הרצפה בהונות הצביע כלפי מעלה. לולאה באמצע רצועת התנגדות סביב החלק התחתון של הרגל הפגוע שלך להחזיק את הקצוות קרוב המותניים שלך. הארך את הקרסוליים כדי למתוח את הלהקה, ואז לאט לחזור למיקום ההתחלה וחזור. שנית, לצרף קצה אחד של הלהקה לאובייקט חסון, על 6 ס”מ מהרצפה. לקשור את הקצה השני סביב הרגל הפגועה שלך לשבת באותו מקום כמו התרגיל הראשון, רחוק מספיק מן האובייקט כך הלהקה מתוחה. התחל עם הקרסול המורחבת, ולאחר מכן למשוך את בהונות לכיוון הגוף שלך כדי למתוח את הלהקה. להאריך את הרגל שלך שוב, ואז לחזור. בצע 30 חזרות של כל תרגיל, פעמיים ביום.

הליכה

התחל ללכת ברגע שהרופא שלך מאפשר. זה יחזק את הקרסול ולשפר את בריאות הלב וכלי הדם. התחל על ידי הליכה סביב הבית שלך, ואז מסביב לחסום, ולהמשיך להגדיל את המרחק בהדרגה עם הזמן. ללכת על משטחים יציבים בהתחלה כדי לשמור על גלגול הקרסול או להחליק. נסו להזיז את הקרסול באמצעות טווח תנועה מלא תוך כדי הליכה, והרחיבו אותו כאשר אתם דוחפים את הקרקע ומכופפים אותה לפני שעקבכם פוגע שוב בקרקע.