תפריט אוכל סיני בריא

האוכל הסיני הוא מטבח רגיל באמריקה, עם מסעדות שנמצאו בכל רחבי הארץ. פריטים רבים בתפריט האוכל הסיני מטוגנים, עמוסים בנתרן ומוטבעים ברטבים. עם זאת, אם אתה בוחר בחוכמה אתה יכול לעשות כמה בריאים הבחירות. מסעדות סיניות משרתות מגוון של מנות חלבון וירקות רזות כדי שתוכלו ליהנות מהן. מצויד במידע הנכון, אתה ואת המותניים שלך יכול לעזוב מסעדה סינית מאושרת.

תנאי תפריט

ללמוד מה מילים לחפש בתפריט יכול לעזור לך לבחור אפשרויות בריא במסעדה סינית. הימנע מלחם, פריך או מטוגן אפשרויות, כמו אלה הם בדרך כלל גבוה שומן וקלוריות. חפשו את המילים ג ‘נג, כלומר אידוי, ג’אם, שהוא חרוט, קאו, או קלוי, ו שאו, כלומר ברביקיו. הם מצביעים על תפריט בריא יותר. כמו כן, לבחור מנות ללא MSG, או מונוסודיום גלוטמט.

מתאבנים ומרקים

מסעדות סיניות רבות מציבות אטריות פריך על השולחן לך חטיף על בזמן שאתה ממתין האוכל שלך להגיע. אבל דילוג על מנה אחת יכול לחסוך לך לפחות 200 קלוריות ו 14 גרם של שומן. ברביקיו צלעות חילוף הם אחת האפשרויות של מתאבן בריא לפחות, אז כדאי לך לשכוח אותם. ארבעה צלעות חילוף להתפאר סביב 600 קלוריות ו 14 גרם של שומן רווי. מרקים כגון חם חמוץ, ירידה ביצה ו wonton נוטים להיות בחירות בטוח כדי לשמור על קו המותניים שלך לבדוק. עם זאת, אם אתה צופה בלחץ הדם שלך, ייתכן שתרצה לדלג על המרק. רוב המרקים יש לפחות 800 מיליגרם של נתרן למנה. בחר ירקות מאודים או כופתאות חזיר ולא wontons מטוגן. לחמניות אביב הם אופציה בריאה יותר מאשר לחמניות ביצים, במשקל של 100 קלוריות ו 1 גרם של שומן רווי לכל רול.

מָנוֹת רִאשׁוֹנוֹת

מאכלים המבוססים על אטריות כגון מינראלים וצ’או מיין הם גבוהים בקלוריות, שומן רווי ונתרן, ולכן עדיף לדלג עליהם. מאכלים מסורתיים כמו עוף של ג’נרל טסו, עוף לימון, חזיר מתוק וחמאה ובשר כתום יש לפחות 1,300 קלוריות ו -11 גרם של שומן רווי למנה. במקום אלה המועדפים, לבחור מנות עשירות בירקות בשר רזה. בחלבונים בריאים יש דגים טריים, שרימפס, צדפות, עוף, בשר בקר רזה טופו, כל עוד הם לא מטוגן עמוק. ירקות מבוססי מנות יכול להיות בחירה בריאה, אם הם מאודים או מטוגנים באמצעות כמות מינימלית של שמן. שרימפס עם שום רוטב, מו גו gai פאן ו-מוקפצים מעורבבים ירקות עם טופו, נוטים להיות בין האפשרויות בריא עם 900 קלוריות ו 9 גרם של שומן רווי או פחות למנה.

אורז

אורז מטוגן – לא משנה את מגוון – הוא גבוה מאוד שומן וקלוריות. בדרך כלל צלחת של אורז מטוגן מכיל 4 עד 5 כוסות אורז יש לפחות 1,000 קלוריות ו 2,700 מיליגרם של נתרן. במקום אורז מטוגן, לבחור אורז מאודה. כוס אחת של אורז מאודה יש ​​כ 200 קלוריות. על בסיס קלוריות בלבד, אורז חום ולבן דומים למדי. עם זאת, בכל הזדמנות אפשרית, לבחור אורז חום, אשר גבוה בסיבים, מינרלים וויטמינים.

רטבים

הימנע רטבים כי הם סוכר, קמח או תירס מבוסס, כפי שהם גבוהים יותר קלוריות. אפשרויות רוטב בריא כוללים רוטב hoisin, רוטב חרדל חם, רוטב שזיף, ברווז ברווז רוטב צדפות. למרות רטבים אלה נוטים להיות נמוך יותר קלוריות, הם עדיין יכולים להיות גבוה נתרן, אז להיות זהיר. שאל את השרת שלך אם זה אפשרי לחצות את כמות הרוטב המשמש את המנה שלך. הימנע הוספת מלח נוסף או רוטב סויה למנות שלך, כפי שהם בדרך כלל די גבוה ב נתרן כאשר הם מגיעים לשולחן שלך. אם אתה הולך להוסיף רוטב סויה, להשתמש ברוטב סויה מופחתת סויה במקום רוטב סויה רגיל.

בנוסף לבחירת פריטים בריאים יותר, אתה יכול גם לחסוך קלוריות בדרכים אחרות. ראשית, באמצעות מקלות אכילה ולא מזלג יאלץ אותך לאכול לאט יותר, ומאפשר לך זמן מספיק כדי להבין שאתה מלא. תוכלו גם להשאיר עוד שמן רוטב מאחור על הצלחת. שנית, אתה לא צריך לאכול את כל המנה פעם אחת. גודל המנות במסעדות הסיניות נוטה להיות בגודל פי שניים עד פי שלושה מהגודל המתאים. לא משנה אם צלחת היא בין האפשרויות בריא, זה יכול להפוך במהירות את הקלוריות להוסיף. שיתוף עם חבר או לוקח לפחות חצי מנה הביתה יחסוך שומן, קלוריות ונתרן.

טיפים לחיסכון קלוריות