תמצית אשכולית לאקזמה

אקזמה, הידוע גם בשם אטופיק דרמטיטיס, הוא דלקת מגרדת של העור. אקזמה ניתן למצוא בכל מקום על הגוף, אבל קלאסית זה משפיע על האזור מאחורי הברך, החזה העליון, הקרסוליים, הפנים, הצוואר ואת הזרועות. תמצית זרעי אשכוליות אינו מזין חיוני אבל עשוי להיות מועיל עבור מצבים בריאותיים מסוימים כגון אקזמה. יש תמיד להתייעץ עם איש מקצוע רפואי לפני נטילת תוספי תמציות אשכוליות.

תמצית אשכולית

תמצית זרעי אשכוליות, הידוע גם בשם תמצית זרעים הדר, נגזר עיסת, זרעים קרום לבן של אשכולית. תמצית אשכוליות זמין כתוסף נוזלי, טבליות או טבליות. על פי אוניברסיטת מרילנד, תמצית אשכולית עשוי להיות אנטי ויראלי, אנטי פטרייתי תכונות אנטיבקטריאלי. זה עשוי גם לעזור לשפר את המערכת החיסונית.

אֶקזֵמָה

אקזמה, עשוי להיות מלווה קדחת השחת או אסטמה והוא יכול להופיע בשלב מאוחר יותר בחיים אבל הוא נראה לעתים קרובות תינוקות וילדים. הגורם לאקזמה אינו ידוע, אך על פי מרפאת Mayo, הוא עלול להיגרם על ידי תקלה במערכת החיסון של הגוף, בשילוב עם מצב של עור יבש, מגורה. לסובלים מאקזמה יש גם חיידקים הנקראים Staphylococcus aureus שצומחים על העור, אשר יכולים להגביר את הסימפטומים ולהגדיל את חומרת המחלה. תסמינים אופייניים של אקזמה כוללים, גירוד, עור סמיך או סדוק, עור אדום רגיש מגרד.

תמצית אשכוליות ואקזמה

במחקר שפורסם בעיתון “Journal of Orthomolecular Medicine”, חוקרים בחנו את ההשפעה של תמצית אשכוליות על 25 מטופלי אקזמה, בגילאי 16 עד 41 שנים. הצוות ציין כי זיהומים חיידקים חוזרים ופטריות יש קשר חזק עם אקזמה. קבוצה של 10 חולים קיבלו 2 טיפות של תמצית אשכולית ב 200 מ”ל מים פעמיים ביום למשך חודש. החוקרים ציינו כי בשל הטעם המר של תמצית האשכוליות, היה קשה לקבל את החולים לקחת מינון גבוה יותר, ולכן הצוות הניח קבוצה נוספת של 15 חולים על 3 x 50 מ”ג כמוסה של תמצית אשכוליות מדי יום במשך חודש . החוקרים מצאו כי תמצית אשכוליות סייעה בשיפור עצירות, גזים ואי נוחות בבטן בקרב חולי אקזמה ועכבה את צמיחתו של סטפילוקוקוס אוראוס, ולכן עשויים לסייע בשיפור תסמיני אקזמה כגון עור מגרד, וחולי אקזמה צריכים להתייעץ עם רופא לפני נטילת תוספי תמצית אשכוליות.

שיקולים

לדברי אוניברסיטת מישיגן, למרות שאין תופעות לוואי ידועות בעת נטילת תמצית אשכולית, מוצר זה עושה אינטראקציה עם מספר תרופות נפוצות, כגון תרופות מדללת דם warfarin. חולים על תרופות מרשם צריך לבדוק אם כן עם רופא לפני נטילת כל תמצית אשכולית ספקים.