ריר מוגזם אצל ילדים

ילדים בדרך כלל מקבלים שליטה מלאה על ריר עד גיל 4. במקרים מסוימים, עודף רוק הוא לא משהו לדאוג, אבל זה לפעמים מלווה את מצבים בריאותיים. כאשר הגוף של הילד מייצר יותר מדי רוק, זה גורם לעתים קרובות ריר, אשר יכול להיות מביך להורים ולילדים. טיפול יכול לעזור לשלוט על הרוק עודף ולהפוך את הילד שלך יותר נוח.

גורם ל

הרוק מיוצר על ידי שלוש בלוטות שונות בפה. בגיל צעיר, שרירי הילד אינם מפותחים באופן מלא, כך שאין לה שליטה על בליעת הרוק כמו ילדים גדולים יותר. ילדים מתחת לגיל 8 באופן טבעי לייצר יותר רוק מאשר מבוגרים וילדים גדולים יותר. עם זאת, כמה תנאים בריאותיים יכולים לגרום לילד לרוקן יותר מאשר אופייני. מחלת ריפלוקס קיבה, זיהום בפה או בגרון, תרופות מסוימות או דלקת בקרום הפה עלולה לגרום לרוק עודף, מציין MayoClinic.com.

סיבוכים

עודף רוק אולי לא נראה כמו בעיה ענקית, במיוחד אם זה תוצאה של בעיות בריאותיות. אמנם זה לא סביר להתפשר על בריאותו של הילד, זה יכול לגרום לבעיות אחרות. כאשר הרוק לא נבלע ורץ למטה בסנטר של הילד באופן קבוע, זה יכול לגרות את העור באזור. זה יכול לגרום לגירוד, אדמומיות או עור שבור שיכול להוביל לזיהום. אם הרוק ספוג את בגדיו, בעיות עור אלה יכולות להתפשט הצוואר והחזה. בעוד שאתה לא רוצה להגביל את זרימת הרוק הרגיל, שליטה על עודף מונע בעיות עור שעלולות לגרום לילד לא נוח.

יַחַס

במקרים בהם הרוק העודף קשור למצב בריאותי, הטיפול בשליטה ובקרה על הבעיה יכול לסייע בהפחתת זרימת הרוק. לדוגמה, תרופות מרשם לשלוט acid reflux. ישנן דרכים אחרות כדי לעזור להאט את זרימת הרוק כי לעבוד טוב לילדים. תרופות מסוימות זמינות, בצורה של גלולות, נוזלים או טלאים, כי להפחית את כמות הרוק המיוצר. טיפול דיבור יעיל להוראה של ילד כדי לסגור את שפתיה ולבלוע את הרוק שלה, ובמקרים מסוימים, הניתוח יכול לנתב בלוטות הרוק של הילד או להרוס חלק מהם כדי להאט את הייצור, על פי KidsGrowth.com. היפנוזה או ביופידבק הם צורות חלופיות של טיפול שעשויות לעזור. ילדים עשויים גם צריך טיפול אורתודונטי או שיניים אם הגורם של ריר מוגזם נגרמת על ידי זיהום או דלקת בפה.

בבית

בעוד התערבות רפואית עשוי להיות נחוץ במקרים מסוימים של ריר מוגזם, כמה שיטות לטיפול במצב מתאימים לבית. ודא כי האף של הילד שלך לא ממולא כי הוא יהיה פחות סביר לסגור את הפה שלו לבלוע אם הוא לא יכול לנשום דרך האף שלו, מציע AboutKidsHealth, אתר שפותח על ידי מכון הלמידה SickKids. עזרו לילדכם לתרגל יציבה טובה, כך שקל יותר לבלוע.