קנבוס לעומת חלבון מי גבינה

חיוני לחיים, חלבון תזונתי יכול לבוא ממקורות שונים. חלבון מי גבינה הוא מקור חייתי שמקורו בחלב, וחלבון קנבוס הוא מקור צמחי שמקורו במפעל הקנאביס סאטיבה. שניהם מספקים את כל חומצות האמינו החיוניות, אך בכמויות משתנות, ושניהם יכולים להיות נצרכים כדי לענות על הצרכים התזונתיים שלך חלבון. אבקת חלבון מי גבינה זמין כצורה מרוכזת מאוד של חלבון, ואילו מוצרי חלבון קנבוס מכילים חלבון בתוספת שומנים בריאים ללב סיבים.

חלבון מי גבינה

חלבון מי גבינה נגזר תהליך ייצור גבינה בדרך כלל יבשים לתוך טופס מופעל עבור תוספת בתזונה. מוצרים רבים חלבון מי גבינה מרוכזים על ידי סינון לקטוז ואפר, וכתוצאה מכך מוצרים שהם לעתים קרובות גבוה כמו 80 אחוז חלבון. מי גבינה המכילה בעיקר אלפא lactalbumin ו ביתא אלבומין והוא גבוה במיוחד בחומצות אמינו שרשרת הסניף, פרופילים חומצת אמינו של חלבון מי גבינה חלבון קנבוס שונים, אבל שניהם מכילים את כל חומצות האמינו החיוניות. לדברי משרד החקלאות האמריקני, אחד סקופ אבקת חלבון מי גבינה מכיל 103 קלוריות, 17 גרם חלבון ופחות מ 1 גרם של שומן. אונקיה לאונקיה, חלבון מי גבינה מכיל יותר חלבון מאשר קנבוס.

זרעי קנבוס

חלבון קנבוס נגזר זרע קנבוס. הוא מכיל 30% שומן ו -25% חלבון, עם למעלה מ -80% מהשמן המורכב מחומצות שומן רב בלתי רוויות. על פי איגוד תעשיות קנבוס, זרעי קנבוס גבוהים בחומצות שומן חיוניות, ויטמיני B וסיבים. קנבוס מכיל שתי חומצות שומן חיוניות, אומגה 6 ואומגה -3.

חלבון קנבוס

החלבון בקנבוס הוא בעיקר אדסטין ואלבומין, שני חלבונים שניתן לעיכול בקלות ועשירים בחומצות אמינו החיוניות לצמיחה. על פי כתב העת “Euphytica,” קנבוס מכיל 25 אחוז חלבון וכולל את כל חומצות האמינו החיוניות, עם רמות גבוהות במיוחד של ארגנין. קנבוס יש פרופיל חומצת אמינו דומה חלבון סויה חלבון ביצה לבן ולכן נחשב חלבון באיכות גבוהה. בסקופ אחד של חלבון קנבוס יש 111 קלוריות ו 14 גרם של חלבון. חלבון קנבוס יש מספר דומה של קלוריות לכל סקופ כמו מי גבינה, אבל הוא מכיל כ 4 גרם של שומן ופחות חלבון.

המלצות חלבונים

אבקת חלבון מי גבינה אבקת חלבון קנבוס יעילים בפגישה הצרכים התזונתיים שלך חלבון. חלבון מי גבינה מכיל יותר חלבון לכל סקופ מאשר קנבוס, עם זאת, קנבוס מכיל שומנים לא רוויים בריאים בריאות סיבים, אשר מועילים למניעת מחלות ו הרגולציה המעי. איגוד הלב האמריקני מציין כי רוב המבוגרים צורכים יותר חלבון ממה שהם זקוקים לו, והאגודה מעודדת דיאטות עתירי חלבונים. מזונות הנגזרים מזרם קנבוס יכולים לתרום לתזונה בריאה, וה- USDA מעודדת אמריקנים לאכול מזונות צמחיים, מכיוון שהם עשויים להפחית את הסיכון למחלות רבות.