צמחי מרפא לתסמונת epstein-bar

Epstein-Barr הוא וירוס והמקור העיקרי למונונוקלאוזיס, או מונו. כמעט 90% מהמבוגרים בארה”ב יש נוגדנים, המעניקים להם חסינות למחלה, על פי אוניברסיטת פרינסטון. תסמונת אפשטיין-באר מדבקת מאוד, ומשפיעה בעיקר על בני נוער וסטודנטים. צמחי מרפא שונים עשויים להיות שימושיים בטיפול בתסמונת אפשטיין-בר, אולם צמחי מרפא יכולים גם לייצר תופעות לוואי או להפריע לתרופות אחרות. להתייעץ עם רופא לפני טיפול במונו עם עשבי תיבול.

לעתים קרובות נקרא “מחלת הנשיקות”, בשל הדבקה והשכיחות בקרב צעירים פעילים מבחינה מינית, מונו מתפשט דרך רוק. יש לו מאפיינים מסוימים כגון חולשה קיצונית ועייפות, בלוטות נפוחות וחולשה. בנוסף ייתכן שיהיה כאב גרון, חום, חוסר תיאבון, כאבי שרירים טחול נפוח. תסמונת אפשטיין-בר עשויה להימשך מספר חודשים, תוך שמירה על ביתך במיטה ואי יכולת להמשיך בפעילות היומיומית. היא אינה מגיבה לאנטיביוטיקה, על פי אוניברסיטת פרינסטון.

בית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת הרווארד ציין בהודעה לעיתונות ב -4 במארס 2010 כי העיתון המקוון “Annals of Neurology” דיווח כי וירוס אפשטיין-בר הוא מעורב בגרימת טרשת נפוצה, או טרשת נפוצה. מערכת העצבים כרונית degenerative שכיחה יותר אצל נשים מאשר אצל גברים והוא לעתים קרובות קטלני, מוסיף הרווארד. Epstein-Barr הוא אחד הווירוסים הרפס, אשר אין טיפול רפואי קונבנציונאלי יעיל. תוצאות המחקר מצאו כי הסיכון ל- MS הוא משמעותי בקרב אנשים שקיבלו מונו או וירוס אפשטיין-בר.

Astragalus משמש ברפואה הסינית כדי לשפר את המערכת החיסונית להילחם בזיהום. זה ידוע כי יש תכונות אנטי ויראלי, על פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי, עם זאת, אין מחקרים כדי לציין אם זה יהיה יעיל בטיפול של אפשטיין-בר וירוס. עדויות אנקדוטיות מצביעות על יעילותה בהגנה על הגוף מפני מחלות עקב רמות גבוהות של נוגדי חמצון. יחד עם תכונות אנטי ויראלי, astragalus ידוע גם סוכן אנטי דלקתי, אשר עשוי להיות שימושי בהפחתת כאבי הגוף עם מונו או MS. אסטרגלוס הוכח כדי להאיץ את ההתאוששות ולחזק את המערכת החיסונית בחולים שטופלו בכימותרפיה והקרנות, דבר המעלה את האפשרות של יעילותה לטיפול במונו. Astragalus משולב לעתים קרובות טוניקות צמחים עם עשבי תיבול אנטי ויראלי חזק אחרים המשמש להילחם זיהומים ויראליים כמו Epstein-Barr. זה יכול לקחת לבד או בשילוב עם עשבי תיבול אחרים. המינון המומלץ הוא 250 מ”ג עד 500 מ”ג, שלוש עד ארבע פעמים ביום, על פי UMMC. אין תופעות לוואי חמורות שנרשמו, עם זאת, הוא עשוי אינטראקציה עם תרופות אחרות. התייעץ עם רופא הבריאות לקבלת הנחיות הטיפול.

אכינצאה הוא צמח נוסף המשמש לחיזוק המערכת החיסונית ולהילחם במחלות, על פי UMMC. יש תכונות אנטי ויראלי, אנטיבקטריאלי אנטי מיקרוביאלית ו שימש במשך מאות שנים לטיפול במחלות המשפיעות על הדם, כגון צלוליטיס, השנית, הרעלת דם ועגבת. בנוסף למאפיינים האנטי ויראליים שלה, אכינצאה משמש גם כאנטי דלקתי, עוזר להפחית את הכאב והנפיחות. Echinacea מגיע בצורות רבות, הן נוזלי אבקה, אבל כל המותגים אינם שווים בעוצמתם. חשוב לקנות רק מותגים מוכרים מוכרים מכובד. המינון המומלץ לטיפול ב- Epstein-Barr הוא 900 מ”ג ביום, למשך חמישה עד שבעה ימים, על פי UMMC. אכינצאה עלולה לגרום לתופעות לוואי או אינטראקציה עם תרופות אחרות. אם אתם סובלים ממחלות אוטואימוניות, הפרעות בכבד, סוכרת, טרשת נפוצה, שחפת או לוקמיה, אל תשתמשו באכינצ’ה אלא אם כן תחת פיקוחו של רופא בריאות שמכיר את המקרה שלכם ובאמצעות אכינצאה.

מאפיינים

טרשת נפוצה

אסטרגלוס

אכינצאה