פירות מועילים בהנקה

Breastfeeding מספק שורה של הטבות עבור האם והתינוק. על פי מחלקת הבריאות ושירותי האנוש בארה”ב, חלב אם מספק לתינוקות את כל חומרי המזון והנוגדנים הדרושים להם, אשר יכולים לסייע במניעת מחלות תינוקות נפוצות. הנקה יכולה להוריד את הסיכון של אישה לפתח סוכרת מסוג 2, סרטן השד, סרטן השחלות ודיכאון לאחר לידה. צריכת מזונות עשירים כמו מזונות פירות עשויים לשפר עוד יותר את איכות הייצור של חלב אם.

אכילת פירות

בהשוואה לאמהות שאינן מניקות, אמהות מניקות יש ביקוש מוגבר מעט עבור רוב החומרים המזינים, במיוחד בגלל רבים של ויטמינים ומינרלים הנצרכים על ידי האם מועברים לילד שלה דרך חלב אם. ויטמינים ומינרלים כי הם מודאגים במיוחד עבור אמהות מניקות לכלול חומצה פולית, חלבון, יוד, אבץ, ויטמין A וויטמין B6. לדברי Medline פלוס, אמהות מניקות צריך לצרוך 2 עד 4 מנות של פירות מדי יום. שני מנות פרי אלה צריך להיות גבוה בויטמין C וחומצה פולית, ואחד בוויטמין A.

גלקטוגווגים

Galactogogues הם מזונות, עשבי תיבול או תרופות המסייעים להגדיל את אספקת החלב שלך. על פי מאמר בגיליון 2008 של “Journal of Human Lactation”, מזונות עשירים בסידן ופירות, כמו תאנים, משמשים ותמרים, עשויים לסייע בהגדלת ייצור החלב. המנות המוצעות כדי לסייע לעמוד בדרישות ההגשה היומית שלך עבור פירות עשויים לכלול 1/2 כוסות של מיובשים או 1 כוס של פרוסות משמש טרי. האקדמיה של Breastfeeding רפואה מייעץ כי אתה מדבר עם הרופא שלך או מומחה הנקה ולקבל הערכה לפני תחילת דיאטה המבוססת על גלקטוגים.

פפאיה ירוקה

לדברי מובי אימהות, פרי נפוץ המשמש את האמהות האסייתיות שמניקות פפאיה ירוקה, או את הפפאיה טרם זמנה לבמה הבשילה. פפאיה ירוקה מכילה אנזימים, ויטמינים ומינרלים, כולל ויטמינים A, B, C ו- E. Mobi אימהות נוספות מרמזת על הפפאיה לפני האכילה כדי לרכך את בשר הפרי.

חומרים מזינים לאמהות

אמהות סיעוד צריך לשאוף דיאטה מאוזנת של פחמימות, חלבונים ושומנים, כמו גם מגוון רחב של פירות וירקות על מנת לקבל את החומרים המזינים הדרושים הן התינוק צריך. על פי תוכנית ארוחה לאמהות מניקות שעוצבו על ידי Medifast, מקורות עשירים של חומרים מזינים כי אמהות מיניקות צריך לכלול מלון, מלון דבש, מנגו, תפוזים, משמשים, אשכוליות, אפרסקים, פירות יער, בננות, תפוחים, אגסים, קיווי וגויאבה. היו מודעים לתגובתו של התינוק לפרי הדר, שכן סוגים אלה של פירות עלולים לגרום לתינוק שלכם לקלקול קיבה.

Medline Plus מזהיר כי מקורות מזון אלרגניים מאוד, כמו תותים ובוטנים, עשויים להיות מועברים לחלב, אשר יכול להגדיל את הסיכוי של התינוק לפתח אלרגיה למזון מאוחר יותר בחיים. אם יש לך שאלות או חששות לגבי אלרגיות למזון, דבר עם הרופא או עם רופא הילדים של הילד. גם לדבר עם הרופא שלך או יועצת הנקה אם יש לך חששות לגבי אספקת חלב או הנקה.

שיקולים