עייפות קיצונית לאחר הארוחות

תחושת עייפות וישנוני לאחר ארוחה אינה תגובה נדירה. אנשים רבים אפילו מצפים לגוף שלהם, במובן מסוים, לכבות לאחר אכילה. מזון לא צריך, עם זאת, לגרום לך להרגיש עייף. למעשה, אתה צריך להרגיש בדיוק ההפך, כמו לאכול את הזכות מזון נותן לך תזונה חיונית לאנרגיה. אתה עלול להרגיש עייף מאוד לאחר אכילה מכמה סיבות. דבר עם הרופא שלך אם אתה חושד שיש לך בעיות בריאות שגורמות לעייפות שלאחר אכילה.

סוכרת

סוכרת היא מצב בריאותי המשפיע על ייצור הגוף של אינסולין, אשר יש צורך לשלוט על רמות הסוכר בדם. כאשר אתם אוכלים, הגוף שלכם מתחיל לאחסן סוכר בתאיו, אך כחולי סוכרת, הגוף שלכם אינו מייצר מספיק אינסולין כדי לסייע בשליטה על כמות הסוכר המאוחסנת. קוצים ברמות הסוכר בדם מן האכילה יכול לגרום לך להרגיש עייף רדום, עקב עודף סוכר בדם שלך ואת התאים. כאשר מספיק אינסולין הוא שוב מיוצר כדי לווסת את רמות הסוכר בדם, גלוקוז ניתן לשרוף את האנרגיה, ובכך לגרום לך להרגיש פחות עייף.

איכות אוכל

סוגי מזונות שאתם אוכלים לשחק תפקיד חשוב איך הגוף שלך מגיב כאשר הוא נשבר סופג את האוכל. אם אתה אוכל בעיקר מזון המציע ערך תזונתי מועט, סביר להניח שאתה מתחיל להרגיש עייף. מזונות שעושים מעט בשבילך רמות האנרגיה הם בדרך כלל בשומן רווי, סוכר ומלח. רוב מזון מעובד ליפול לתוך קטגוריה זו. הגוף שלך נשבר וספוג מזונות אלה במהירות, גורם למערכת העיכול שלך לעבוד קשה לתקופה קצרה. זה מוביל עייפות. מזון המספק ערך תזונתי טוב לוקח יותר זמן לגוף שלך להישבר ולקלוט, ובכך נותן לך אנרגיה לתקופות ממושכות יותר.

מנות אוכל

כמות המזון שאתם אוכלים היא גורם מרכזי נוסף בהרגשתכם לאחר הארוחה. אם אתם אוכלים ארוחות בריאות, גדולות או קטנות, הגוף שלך יהיה אנרגיה. אם, לעומת זאת, אתה אוכל ארוחות גדולות המורכבות מזונות לא בריאים, סביר להניח שאתה מרגיש כמו לוקח תנומה לאחר מכן. אם יש לכם מזונות לא בריאים כחלק מהדיאטה שלכם, נסו להקטין את גודל הארוחות, ואכלו 4 או 5 ארוחות קטנות ביום במקום שלוש ארוחות גדולות ביום. זה מאפשר לגוף שלך לעכל כמות לניהול של מזון, כל כך הרבה פעמים, לאורך כל היום.

אלרגיות

מרכיבים מסוימים מזונות יכול לגרום לתגובה אלרגית, אשר יכול לגרום לך להרגיש תשוש ועייף פעם הגוף סופג אותם. הגוף שלך צריך להשקיע אנרגיה כדי להיפטר האלרגן כי כבר הציג באמצעות מזון שאתם אוכלים. עייפות קובע כמו המערכת החיסונית שלך פועלת כדי להגן על הגוף. דבר עם הרופא שלך אם אתה חושד שיש לך אלרגיה למזון. היא יכולה לעזור לקבוע אם אתה בעצם אלרגי מזונות מסוימים והאם הוא גורם עייפות לאחר אכילה.