עושה קפאין לשמש משלשל?

קפאין היא תרופה שיכולה להיות השפעות רבות על הגוף שלך. לדוגמה, מכיוון שהוא עלול לגרום לשרירי הקיבה שלכם לחוזה, לקפאין יש השפעה משלשלת. בעוד כמה אנשים עשויים להשתמש קפאין קפה עבור אפקט זה, יותר מדי קפאין יכול גם לגרום מספיק נוזל הפסד כדי לייבש אותך.

איך זה עובד

קפאין הוא מערכת העצבים המרכזית המופיעה במוצרים רבים בשימוש נרחב כגון קפה, תה, קקאו, משקאות קולה, משקאות אנרגיה, שוקולד וכמה תרופות עבור כאב ו הצטננות. קפאין מאיץ את המטבוליזם הכולל שלך, כולל תהליכים של עיכול חיסול. בכמויות קטנות, הוא מגרה פעילות מערכת העיכול והמעיים, ובמינון גדול, קפאין עלול לגרום לכאבים, בחילות ושלשולים.

איבוד מזון

לא רק כמויות גדולות של קפאין לגרום לאובדן נוזלים והתייבשות דרך שלשול והשתנה מוגברת, הם יכולים גם לגרום לאובדן ויטמינים ומינרלים חשובים שאתה מקבל דרך מקורות תזונתיים. סידן וויטמינים כמו אלה במשפחת B הם דוגמאות של חומרים מזינים חיוניים שיכולים ללכת לאיבוד. זה יכול לגרום לטווח ארוך השפעות מזיקות על הגוף שלך אם אתה נוהג לצרוך כמויות גדולות של קפאין באופן קבוע.

תופעות לוואי אחרות

קפאין יש תופעות לוואי רבות אחרות, כגון כאבי ראש, לחץ דם מוגבר, גירוי בשלפוחית ​​השתן, הפרעות שינה, חרדה, חומצת קיבה מוגברת, reflux קיבה צרבת. אם יש לך צרבת כרונית, גסטריטיס או כיב פפטי, כדאי להימנע קפאין. בנוסף, על ידי overstimulating בלוטות יותרת הכליה, קפאין יכול לגרום לך לסבול עייפות מתמשכת.

מידע נוסף

כמות הקפאין משתנה במידה רבה בין מוצרים שונים. תרופות אוראליות יכולות להכיל 200 מיליגרם של קפאין לכל מנה. אתה לא צריך לקחת יותר מ 1,600 מיליגרם ב 24 שעות, על פי Drugs.com. קפה מבושל מכיל עד 180 מיליגרם לקפה, קפה נמס, עד 120 מיליגרם, מבושל תה מיובש, עד 110 מיליגרם, קולה המכילה קפאין ומשקאות קלים אחרים, עד 90 מיליגרם לכל 12 גרם, קקאו, 4 מיליגרם לקפה; שוקולד מריר, 25 מיליגרם לאונקיה.