עושה גבינה כחולה לקלקל?

גבינות כחולות הן בדרך כלל בינוניות וקשות, גבינות שמנת מוזרקות עם עובש כדי ליצור טעם וריח חריפים. הזנים כוללים סטילטון מאנגליה, גורגונזולה מאיטליה ורוקפור מצרפת, יחד עם מותג אמריקאי חדש יחסית מוויסקונסין בשם מאיטאג. צבע עובש הייחודי ואת הריח עלול להסוות קלקול שיכול להתרחש גבינות כחולות תוך שבועיים עד שלושה שבועות של רכישה.

גבינה כחולה טרייה

מגוון של גבינות כחולות זמינים בסופרמרקטים גדולים ובחנויות מזון ייחודיות. זנים טריים הם לבן קרם עם ורידים של כחול או כחול ירוק עובש. לרוב הגבינות הכחולות אין קליפה חיצונית, אם כי לכמה מהן יש משטח אבקה, דמוי ברי, ואחרות, כמו פייקון מספרד, עטופות עלים של אדר כדי להוסיף טעם ואטימה בלחות. בדוק את “הטוב ביותר בשימוש על ידי” תאריך על חבילות של גבינה כחולה לפני שתרכוש אותם. תאריך זה משקף קו מנחה כללי לצריכה בטוחה של הגבינה, בהנחה שתנאי אחסון נאותים מתקיימים.

הנחיות לטיפול

על פי מומחי בטיחות מזון באוניברסיטת הרחבה של אוניברסיטת קלמסון, גבינות כחולות צריך להישמר בקירור עטוף היטב פעם נרכש, רצוי באריזה המקורית. רוב הזנים יישארו טריים במשך שבוע עד שבועיים לאחר הרכישה כל עוד הם מצוננים, אז לא לקנות יותר ממה שאתה סביר להשתמש במסגרת זמן. מוציאים את הגבינה מהמקרר למשך 30 עד 60 דקות לפני ההגשה כדי לאפשר לה להגיע לטמפרטורת החדר, אך אל תתנו לה לשבת יותר מארבע שעות.

סימנים של קלקול בגבינה כחולה

מעבר תאריכים החבילה, גילוי קלקול בגבינות כחולות הוא אתגר, שכן סימנים סטנדרטיים כמו ריח חזק או עובש נמצאים כבר גבינה כחולה עדיין בטוח. מחק גבינה כחולה עם גוון צהוב או כתום, שכן זה לעתים קרובות הוא סימן של קלקול. יוצא מן הכלל זה הוא Shropshire, גבינה כחולה בריטית כי הוא צבוע גוון צהבהב. עובש כבד על פני השטח הוא סימן נוסף המעיד על כך שהגבינה הכחולה מפונקת, כמו ריח דמוי אמוניה.

יש אנשים צריכים להימנע גבינה כחולה

גבינות, במיוחד אלה המכילות עובש, עשוי להכיל את חיידקי ליסטריוזיס, אשר מסוכן במיוחד לנשים בהריון, שבדרך כלל מומלץ להימנע גבינה כחולה ומוצרי גבינה כחולה. אנשים עם מערכות חיסון נפרדות – חולי סרטן, חולים עם HIV / איידס וחולי כליות או סוכרת – צריכים גם להימנע מגבינה כחולה וגבינות אחרות, אלא אם כן הם מסומנים בבירור ובאמינות כמפוננים.