עורות תפוחי אדמה מכילים סיבים?

סיבים תזונתיים מתייחס לחלקים של דגנים, ירקות ופירות הגוף שלך לא יכול לעכל. סיבי מסיסים מסיסים אלה מקורות מזון מורכבים של פחמימות מורכבות שתורמות לבריאות הכללית שלך. תפוחי אדמה, במיוחד את העור פריך על תפוחי אדמה אפויים, הם מזון סיבים גבוהה.

הנחיות

רוב האמריקאים מקבלים רק על 15 גרם של סיבים ביום מן המזונות שהם אוכלים, כולל תפוחי אדמה וירקות אחרים. עם זאת, המכון לרפואה אומר גברים צריכים לאכול 38G ליום עד גיל 50, כאשר הדרישה צונחת ל 30 גרם בגלל צריכת המזון נמוכה יותר. נשים צריכות לקחת 30 גרם של סיבים מדי יום עד גיל 50, כאשר ההמלצה היא 21G ליום.

פונקציות

עורות תפוחי אדמה מכילים סיבים מסיסים ולא מסיסים. סיבים מסיסים משלב עם חומצות מרה המיוצר בכבד שלך כדי לייצר ג’ל בתוך המעיים שלך. ג’ל זה עוזר לרכך את הצואה ולהעביר אותם דרך המעיים שלך במהירות הנכונה. סיבים מסיסים, מצד שני, מספק את הסובין כי מגדיל את המשקל והגודל של הצואה שלך. יחד, שני סוגים אלה של סיבים תזונתיים מקדמים את תפקוד המעי הרגיל ומסייעים במניעת הפרעות כרוניות כגון טחורים ודיסטיקולוזיס. המעיים שלך צריך גם סיבים ונוזל ליצור שרפרפים רגילים, כדי לוודא שאתה מוסיף הרבה מים ונוזלים אחרים לתזונה היומית שלך.

תכולת סיבים

תפוח אדמה אפוי אחד מכיל כ 4.6 גרם של סיבים תזונתיים, אשר מייצג תרומה משמעותית לקראת המטרה סיבים היומי שלך. ½ כוס מנה של תפוחי אדמה מבושלים עם עורות שלם מכיל 1.6 גרם של סיבים תזונתיים, ואילו המשרתים אותו ללא עור יש 1.4 גרם של סיבים. Continuum Health Partners מזהה תפוח אדמה אפוי עם עור פריך כאחד מאחד 20 העליון סיבים מזונות בתזונה האמריקאית מציין כי מחית או תפוחי אדמה מבושלים הם גם מקורות טובים של סיבים. צ ‘יפס, לעומת זאת, הם הרבה יותר גבוה בשומן נמוך בסיבים תזונתיים.

יתרונות

דיאטה עשירה בסיבים מתפוחי אדמה ומקורות צמחיים אחרים יכולה להוריד את רמת הכולסטרול בדם ולהפחית את הסיכון למחלת לב כלילית, התקף לב ושבץ. סיבים תזונתיים גם מסייעים לשמור על רמות הסוכר בדם תחת שליטה טובה, לנהל את המשקל ביעילות ולהפחית את הסיכוי לפתח סוכרת סוג 2, אומר MayoClinic.com.

טיפים

בעוד עורות תפוחי אדמה נטענים עם ויטמינים, מינרלים וסיבים תזונתיים, להשתמש בשכל הישר בעת הוספת התבלינים. גדילה על חמאה, גבינה, שמנת חמוצה או אחרים garnishes גבוה ב כולסטרול רווי fats יכול לבטל את היתרונות בריאות הלב של סיבים. במקום זאת, למעלה עורות תפוחי אדמה שלך עם סלסה, פטריות טריות או עגבניות.