משחקים להתפתחות קוגניטיבית במהלך הילדות המוקדמת

במהלך השנים הראשונות של הילד, הוא ילמד מהר, ורוב הלמידה הזו מושגת באמצעות משחק, על פי Education.com. אתה יכול להקל על הילד שלך למידה על ידי משחק עם אותו כך שהוא ירצה לתרגל את הלמידה שוב ושוב. באמצעות משחקי ילדות פשוטים, אתה והילד שלך יכולים ליהנות בזמן בניית ההתפתחות הקוגניטיבית שלו.

מסתור משחקי זיכרון

כדי לעזור לתינוקך להבין את קביעות האובייקט – הקונספט שהאובייקטים ממשיכים להתקיים גם כאשר הם בלתי נראים – להסתיר צעצוע מועדף מתחת לשמיכה ולעודד אותו לחפש אותו. כאשר הילד שלך הוא פעוט, להציג את המשחק של מחבואים על ידי צעצועים מסתור. למד אותו לספור עד 10 בזמן שאתה להסתיר את הצעצוע, ולאחר מכן לתת לו לחפש אותו. השתמש בביטויים כגון “האם הסתכלת מתחת לכיסא?” או “אולי זה מאחורי הווילון” כדי לחזק מילים positional. לאחר שהילד שלך הוא גיל הגן, אתה יכול להתחיל לשחק במשחק התאמת זיכרון באמצעות כרטיסים שיש להם זוגות של תמונות זהות. להתחיל עם רק ארבעה או חמישה זוגות של הקלפים פונה כלפי מטה יש לו להפוך אותם מעל שניים בכל פעם, מחפש התאמה. ככל שהזיכרון שלו גדל, אתה יכול לכלול יותר קלפים במשחק שלך. כאשר הוא מגיע לגיל בית הספר, להפוך את הקלפים באמצעות אותיות, מספרים או מילים מראה פשוט.

מיון משחקים

ילדים צעירים לומדים לזהות קווי דמיון והבדלים בין אובייקטים. על פי מחלקת החינוך של קנזס, תינוקות מבוגרים יכולים להתחיל להשתמש בצעצועים שיש להם חלקים שמתאימים זה לזה, כגון סדרן צורה או פאזלים פשוטים להתחיל להתאים צורות. פעוטות וגני ילדים ייהנו ממיון הצעצועים שלהם לקטגוריות לפי צבע או גודל כפי שהם משחקים, אז לעודד את הילד על ידי אמירת דברים כגון, “בוא נראה אם ​​נוכל למצוא את כל המכוניות הכחולות ולשים אותם יחד.”, אתה יכול ללמד את שיעורי ילדים במצבים מעשיים. לדוגמה, אתה יכול לתת לו לעזור עם הכביסה על ידי מבקש ממנו לעזור לך למיין את הבגדים לתוך ערימות לפי צבע או על ידי איזה בן משפחה הם שייכים. ברגע שהילד שלך מיין חפצים לקטגוריות, עודד אותו לספור את האובייקטים ולהשוות לאיזה קבוצה יש יותר פריטים. כאשר הוא ילד בגיל מבוגר יותר, הוא יוכל למיין חפצים לפי פונקציה, כגון “דברים שעפים” או “דברים שאנחנו אוכלים”. תן לילדך כמה חפצים ביתיים ולעודד אותו למיין אותם לתוך הקטגוריות שהוא בוחר.

משחקי קלפים

חפיסת קלפים ניתן להשתמש עבור מספר משחקי למידה שונים עם ילדים בכל הגילאים. פעוטות יכולים להשתמש בהם כדי להתאים את חליפות או שהם יכולים למיין אותם לפי צבע. לגיל הרך הלומדים לספור ולזהות מספרים יכולים להשתמש בהם לרצף את המספרים שנמצאו על הקלפים. ילדים בגיל הרך יש יותר חוש המספר והוא יכול להשוות איזה מספר גדול יותר.כדי לשחק משחק פשוט השוואה, מחלקים חפיסת קלפים במחצית לתת חצי לכל שחקן. יש שני השחקנים להפוך את הכרטיס העליון מן הערימה שלהם ולהניח אותו על השולחן. כאשר מסתכלים על שני המספרים, יש את השחקנים להחליט איזה מהם הוא ‘יותר’. השחקן עם הקלף הגבוה יותר יניח את שני הקלפים בערימה שלו. המשך לשחק עד שאחד השחקנים אסף את כל הקלפים. כאשר הילד שלך מגיע לבית הספר היסודי, הוא עשוי להיות מוכן להשתמש בכללים של תוספת תוך כדי משחק וריאציה של המשחק הזה. יש שחקנים להפוך מעל שני קלפים ולהוסיף את המספרים יחד. השחקן עם הסכום הגבוה יותר ינצח את כל הקלפים.

משחקי תנועה

הלמידה אינה צריכה להתרחש בזמן ישיבה או שקט. תן לילדך להגשים את הצורך שלו לזוז על ידי משחק כמה משחקים מהנה בחוץ. אתה יכול לתרגל ספירה ומספר זיהוי עם משחק של קלע. ילדים צעירים יכולים פשוט לספור כפי שהם קופצים על כל ריבוע, בעוד בגיל הגן המבוגר שלך יכול למצוא מספר שאתה קורא.; אתה יכול להשתמש גיר המדרכה עבור משחק זיהוי צורה שיסייעו לילד שלך לעקוב אחר כיוונים רב. צייר מספר צורות גדולות על הקרקע תוך שימוש במגוון צבעים. לאחר מכן, קרא הוראות כיצד הילד שלך צריך לעבור לכל צורה. לדוגמה, “הופ אל המשולש הכחול”, או “לך אל המעגל הסגול”. הוא יתרגל את כישורי ההאזנה שלו תוך כדי שריפת אנרגיה.