מזונות שגורמים לעייפות

עייפות יכולה להיות תחושה של ישנוניות או חוסר אנרגיה. רבים מכם חוו את זה לזמן קצר, או אולי במשך תקופה ארוכה של זמן. עייפות יכולה להיגרם על ידי מספר סיבות כגון מתח, חוסר שינה, הפרעה רפואית, פעילות גופנית אינטנסיבית או אפילו הדיאטה שלך. מזונות מסוימים לשפר את רמת האנרגיה, בעוד שאחרים עלולים לעכב אותו. על ידי אכילת מזונות מסוימים במתינות, או שילובם עם מזונות אחרים, אתה עשוי לגלות כי זה מקטין את כמות עייפות אתה נתקל לאחר ארוחה.

מזונות המכילים נמנום כוללים ממתקים ופחמימות עמילניות כגון עוגיות, עוגות, אורז לבן, לחם לבן ופסטה לבנה מועשרת. מזונות אלה יכולים לגרום רמות הסוכר בדם ללכת haywire. אולי שמתם לב שאכילת סופגנייה, למשל, מעניקה לכם סוכר קצר מועד, ואחריו תחושה איטית, עייפה ורעבה. אתה עלול להתפתות לאכול עוד סופגנייה כדי לקבל את הסוכר גבוה בחזרה, אבל זה רק מוביל לשיאים אנרגיה ושפל – מעגל קסמים.

התגובה של הגוף לפחמימות יכולה להיות מוסברת על ידי האינדקס הגליקמי. ככל שהמדד הגליקמי גבוה יותר, כך מתרחשת תנודתיות גבוהה יותר ברמות הסוכר בדם כאשר אתה בולע את המזון. כאשר רמות הסוכר בדם גבוהות, האינסולין ההורמון משוחרר מהלבלב כדי להילחם בעלייה פתאומית ברמת הסוכר בדם כדי להחזיר אותו לרמות מקובלות. תנודות רחבות יותר ברמות הסוכר בדם מגדילות את כמות העייפות שאתם חווים.

מאז carbohydrates הם חובה בכל דיאטה בריאה, סוגי פחמימות תבחר יכול לשחק חלק גדול בשליטה על רמות הסוכר בדם. בחר דגנים מלאים במקום מוצרים עמילן לבן לאכול ממתקים לעתים רחוקות. פסטה מחיטה מלאה, אורז חום, דייסת שיבולת שועל, סובין ודגנים מלאים הם בחירה טובה בהרבה מאשר פסטה לבנה, אורז לבן או דגני בוקר מתוקים. כלל אצבע טוב הוא לבחור את המאכלים שיש להם תוכן סיבים גבוה יותר.

כמובן, זה לא אומר שאתה צריך לצמיתות לחתוך את כל המאכלים האהובים עליך, כדי למנוע עייפות. אם אתה נהנה מאוד לאכול עוגיות, אז לעשות זאת במתינות. הזמן הטוב ביותר לאכול עוגיה הוא לאחר ארוחה מאוזנת בחלבון, שומן ופחמימות. עם מאזן של מאקרונוטרינטים להיות מתעכל באותו זמן, רמות הסוכר בדם הם פחות סיכוי לעבור את הגג, וכתוצאה מכך את “תרדמת המזון”.

מה מזונות ידועים לגרום עייפות?

המדע מאחורי מזונות לגרום עייפות

אפשרויות מזון טובות יותר

לאכול את המועדפים שלך ב מתון