מזונות עתירי אנרגיה לכדורסל

אכילת מזונות עתירי אנרגיה גבוהה לפני המשחק כדורסל שלך יהיה “למקסם את המהירות שלך, זריזות וכוח”, מדווחת האגודה האמריקאית דיאטטי. באופן אידיאלי, אתה צריך לאכול שעתיים עד ארבע שעות לפני משחק הכדורסל שלך, כמו גם בין משחקים אם אתה באמצע של טורניר משחק רב משתתפים. מומחי כדורסל ותזונה, כולל כוכבי הכדורסל של ה- NBA, מציעים הצעות משלהם לבחירת המאכלים הטובים ביותר למשחק חישוקים ברמה הגבוהה ביותר.

שחקני כדורסל יש שיעור גבוה יותר של הוצאות אנרגיה מאשר ספורטאים רבים, בזכות ממוצע של 997 שינויים התנועה במהלך משחק אחד 48 דקות. כל תנועה זו אומרת השרירים שלך צריך הרבה פחמימות כדי דלק אותם: 2.7 גרם של פחמימות ביום לכל קילוגרם של משקל הגוף. מומלץ מזונות עתירי פחמימות המספקים מינון של פחמימות ללא תופעות לוואי של התכווצויות וחמצות, כולל פירות סיבים נמוכים כמו בננות, פסטה ברוטב קל כגון רוטב עגבניות ויוגורט דל שומן.

חלבון לא רק לספק אנרגיה, אלא גם מסייע השרירים שלך ואת הגידים לתקן את עצמם במהלך ואחרי משחק מאומץ של כדורסל, כי לעתים קרובות כולל ריצה אינטנסיבי סיבובים מהירים להדגיש את הרצועות שלך. שחקן כדורסל טיפוסי צריך מנה יומית של 0.8 גרם של חלבון לכל קילוגרם של משקל הגוף. מקורות מוצעים של חלבון רזה כוללים קטניות, חלב דל שומן כגון חלב דל שומן וגבינה, אגוזים וטופו.

נוזלים משופרת עם נתרן ופחמימות לא רק לתת לך אנרגיה באמצע המשחק שלך, אלא גם לעזור לך לשמור על hydrated. התייבשות יכול במהירות SAP כוח שלך ולגרום לך לאבד את המיקוד של הרשת במהלך רגעים קריטיים כמו לזרוק חינם. מיץ פירות עובד היטב ומשקאות ספורט משופר עם אלקטרוליטים. כדי לשמור על משקה האנרגיה שלך 1/2 כוס בכל הפסקה במהלך התרגול, ו 1 כוס במהלך כל פסק זמן וחצי פגישה במהלך משחק כדורסל בפועל.

א קטן, פחמימות עשיר חטיף לאחר אימון או משחק כדורסל קשה ישפר את זמן ההתאוששות של הגוף, תדלוק השרירים שלך ואת חידוש חנויות גליקוגן מדולדל שלהם. נסה משקה פחמימות גבוהה, כגון סודה פופ או מיץ, או בר אנרגיה. בינתיים, NBA superstars Peja Stojakovic ו Vlade Divac מציעים מוצרי דגנים כמו לחם מחיטה מלאה.

לפני משחק: פחמימות

לפני משחק: חלבון

במהלך משחק: נוזלים

אחרי משחק