מזונות המכילים l-carnitine

קרניטין מסייע בחילוף החומרים באנרגיה ומסיר תרכובות רעילות מהתאים. רוב האנשים הבריאים לסנתז את כל carnitine שהם צריכים מן חומצות אמינו מתיונין ו ליזין, אבל כמה מצבים רפואיים ותרופות עשוי להפחית את הריכוז בגוף. רוב מזונות המבוססים על בעלי חיים הם מקורות טובים של L- קרניטין, צורה פעילה ביולוגית של קרניטין. אם אתה טבעוני או שאתה מודאג לגבי רמת קרניטין שלך, לדבר עם הרופא שלך.

לכו על בשר בקר רזה

בקר הוא אחד המקורות הטבעיים העשירים ביותר של קרניטין, עם מנה של 3 גרם של סטייק המספק כ 81 מיליגרם של המתחם ואת בשר בקר המכיל כ 80 מיליגרם. כדי להגביל את צריכת השומן והכולסטרול שלך, בחר חתכים רזים שיש להם 95 מיליגרם או פחות של כולסטרול, 4.5 גרם או פחות של שומן רווי ופחות מ -10 גרם של שומן סה”כ בכל 3 גרם אונקיה. בית הספר של הרווארד לבריאות הציבור ממליץ לצרוך לא יותר מ 3 אונקיות של בשר אדום כמו בשר בקר בשבוע.

פיק חזיר נמוכה שומן

בממוצע, מבושל חזיר מכיל 24 מיליגרם של L- קרניטין בכל 3 גרם. בחר בשר חזיר דל שומן, אשר תואמת את אותם קווי בשר רזה כמו בשר בקר. בחירות טובות כוללות רך, צלי סינטה, צלעות חלציים ללא עצמות או צלויים, צלעות צלעות או צלעות ירך במרכז. הימנע חזיר או מטוגנים חזיר לטובת חתכים כי הם קלויים, צלויים, צלויים או braised. בשר חזיר נחשב בשר אדום. דיאטה גבוהה בבשר אדום מגדילה את הסיכון לתופעות רפואיות כרוניות כמו סרטן או מחלת לב, כך עולה ממחקר שפורסם בשנת 2012 ב “Archives of Internal Medicine”. לאכול חזיר רק מדי פעם ולהימנע מוצרי בשר חזיר מעובד כמו נקניק או נקניק ככל האפשר.

חג על דגים

כל דג רכיכות מכילים קצת קרניטין, אבל בקלה יש את הריכוז הגבוה ביותר של כל מאכלי ים. 4 אונקיה המשרתים בין 4 ל 7 מיליגרם. מונטריי ביי אקווריום מאכלי ים שעונים מציע לבחור בקלה אטלנטיק שנתפסו מן צפון מזרח ארקטי או איסלנד או פסיפיק בקלה שנתפסו על ידי מלכודת, קו תחתון או קו תחתון. בקלה של סוגים אלה נקצרים באופן ידידותי לסביבה ויש להם סיכון נמוך של זיהום. נשים בהריון או סיעוד נשים אשר מתכננים להיכנס להריון צריך להגביל את סך צריכת פירות הים שלהם עד 12 אונקיות של כספית נמוכה דגים, כולל בקלה, בשבוע.

בחר חזה עוף

שדיים עוף הם לא רק גבוה בחלבון, דל שומן וכולסטרול ומקור טוב של ויטמינים ומינרלים, הם גבוהים קרניטין, עם 3 עד 5 מיליגרם בכל מנה 4 גרם של בשר מבושל. בחר שדיים ללא עור או להסיר את העור לפני האכילה ולהשתמש רק כמות מינימלית של שומן נוסף כמו שמן צמחי polyunsaturated בעת הבישול. אם אתה מודאג לגבי צריכת הנתרן שלך, לחפש חזה עוף כי לא שופרו עם תמיסת מלח. עוף משופר יכול להכיל מעל 400 מיליגרם של נתרן בכל 4 גרם.