כמה מינרלים נחשבים חיוניים?

על פי ההגדרה, מינרלים חיוניים הם חומרים שלא ניתן לייצר על ידי הגוף, אך נדרשים לבצע תהליכים ביולוגיים שונים. זה נשמע פשוט, אבל המונח “מינרל” מטעה כי זה מרמז כי הוא תרכובת כימית גבישית המיוצר על ידי אירוע גיאולוגי, כאשר זה בעצם אלמנט כימי טהור, אנאורגני. כדי להוסיף לבלבול, מומחים שונים על כמה מינרלים נחשבים חיוניים.

סיווג מינרלי

לדברי MedlinePlus, מינרלים חיוניים מחולקים לשני סיווגים: macrominerals ומינרלים עקבות. הגוף דורש macrominerals בכמויות משמעותיות לתפקוד אופטימלי. MedlinePlus מפרט סידן, זרחן, מגנזיום, נתרן, אשלגן, כלוריד וגופרית בקרב macrominerals חיוניים. לעומת זאת, רק כמויות קטנות של מינרלים עקבות נדרשים. עקבות מינרלים כוללים קובלט, נחושת, פלואוריד, יוד, ברזל, מנגן, סלניום ואבץ.

מינרלים נחשבים חיוניים

בעוד רוב הרשויות התזונתיים מסכימים כי ישנם שבעה עיקריים או macrominerals, ישנם חילוקי דעות לגבי מספר מינרלים עקבות הנחשבים חיוניים. לדוגמה, בחוברת שכותרתה “היתרונות של תוספי תזונה” שנכתבה עבור המועצה לתזונה אחראית, הסופרת אנט דיקינסון, Ph.D., כוללת מוליבדן כמיני מינרל חיוני. עם זאת, MedlinePlus לא. על ידי חשבון של ד”ר דיקינסון, זה היה במקום את המספר הכולל של מינרלים נחשב חיוני ב 16.

פונקציות

כמה מינרלים חיוניים העיקריים, כלומר סידן, אשלגן ואבץ, משמשים את הגוף לעכל מזון, לייצר אנרגיה לווסת את הכולסטרול. סידן, מגנזיום וזרחן הם חיוניים לשיניים בריאות, עצמות ורקמת חיבור. לדברי מוזיאון הבריאות הלאומי, 11 מינרלים עקבות חיוניים לצמיחה ופיתוח כי הם מעורבים בתחבורה חמצן פונקציות מטבוליות שונות, לשמש זרזים עבור תגובות אנזימטיות.

חסרונות

בגלל מינרלים רבים חיוניים לבריאות טובה, מחסור מינרלי יכול להוביל למחלה. המוזיאון הלאומי לבריאות קובע כי ליקויים המינרלים הנפוצים ביותר כרוכים ברזל וסידן, וכתוצאה מכך אנמיה וליקוי צפיפות העצם, בהתאמה. לדברי ד”ר דיקינסון, סלניום נדרש לייצר גלוטתיון perixidase, היעדר אשר עלול להוביל ללחץ חמצוני ועל הסיכון המוגבר למחלות לב. מחסור בכרום עלול לפגוע באספקה ​​ובשימוש של גלוקוז. כמו עם סידן, צריכת מספיק של נחושת עלולה לגרום לאובדן עצם.

המלצות תזונתיים

ועדות מומחים, כגון האקדמיה הלאומית למדעים, המכון לרפואה ומועצת המזון והתזונה, קובעות המלצות תזונתיים למינרלים חיוניים וחומרים מזינים אחרים. אתה כנראה מכיר את תקן RDA, או מומלץ הקצאת יומי. עם זאת, על פי ד”ר דיקינסון, המלצות תזונתיים ניתנות כעת כמו DRIs, או צריכת מזון הכנסה. DRIs משלבים מספר פרמטרים בנוסף ל- RDA, כולל הדרישה הממוצעת המשוערת, או EAR, צריכת נאותה, או AI, והרמה העליונה של צריכת נסבלת, או UL.