כמה חלב עושה אם מניקה?

הנקה יוצרת קשר מיוחד בין האם לתינוק. זוהי גם הדרך הטובה ביותר לתת לילד את כל התזונה והחסינות הדרושה לה בשלב קריטי של צמיחה ופיתוח. עם זאת, breastfeeding יכול להיות קשה. לא לדעת כמה חלב אתה עושה או אם התינוק שלך מקבל מספיק יכול להיות מתסכל. ההבנה כיצד ייצור חלב עובד ואת הסימנים של צריכת נאותה יכול לעזור לשים את דעתך בנוח.

ייצור חלב

במהלך ההריון ורק לאחר הלידה, הגוף שולט ייצור החלב שלך באמצעות הורמונים. בזמן שאתה עדיין בהריון, רמות הפרוגסטרון והאסטרוגן גבוהות, פעולה זו מייצרת קולוסטרום אך לא לשחרר אותו. לאחר הלידה, רמות אלו יורדות בעוד הורמון אחר, פרולקטין, מגביר את אספקת החלב. לאחר האספקה ​​הוקמה שלך, המעבר מן קולוסטרום לחלב, החלב מיוצר על בסיס הצורך. במילים אחרות, התיאבון של התינוק שלך מכתיב כמה חלב תייצר. הגוף שלך עובד על היצע וביקוש, אשר מושפע תדירות התינוק שלך ומשך האכלה.

מַנגָנוֹן

ייצור חלב עובד כמו לולאה משוב. בתוך השדיים שלך הם אתרי קולטן פרולקטין. אתרים אלה משנים את צורתם כאשר השד מלא, מסמן לגוף כי חלב לא צריך להיות מיוצר. עם זאת, כאשר השד ריק, ההורמון פרולקטין נכנס השד ומגביר את הייצור. תיאוריה על אתרים אלה קולטן הוא שככל שאתה להאכיל בשבועות הראשונים לאחר הלידה, יותר אתרים מיוצרים ואת ייצור החלב שלך גבוה. מנגנון נוסף של ייצור טמון בתוך חלבון חלב. חלבון נקרא מעכב משוב של הנקה בתוך מי גבינה של חלב שלך אותות הגוף שלך כי חלב קיים ולא יותר צריך להיות מיוצר. כאשר השד מתחיל לרוקן, חלבון זה כבר לא קיים ואת ייצור החלב עולה.

חלב הולם

צמיחה חיתולים מלוכלכים הן שתי דרכים לשפוט אם התינוק שלך מקבל מספיק חלב. שבועיים לאחר הלידה, הילד שלך צריך להיות במשקל ב 6 עוז. בשבוע. אם אתה הולך לשפוט צריכת מזון לפי משקל, תצטרך מידה אמינה. דרך קלה יותר לקבוע אם הצרכים שלה מתקיימים היא על ידי מעקב אחר חיתולים רטובים ומלוכלכים שלה. הילד שלך צריך לעשות חמישה עד שישה חיתולים רטובים שבוע לאחר הלידה. ארבעה ימים לאחר הלידה, הילד שלך יציין צריכת מזין נאותה על ידי ייצור שלושה עד ארבעה חיתולים מלוכלכים.

בעיות

שתי בעיות אתה עלול להיתקל בעוד breastfeeding הם overupply או undersupply. עודף של חלב פירושו את השדיים הם עדיין מלא במלואו לאחר התינוק נעשה לאכול. כדי לפתור בעיה זו, נסה לחסום סיעוד. הגב את ילדך לשד אחד למשך שלוש עד ארבע שעות, אך אין להגביל את ההזנות. אם השדיים לא מרוקנים לעתים קרובות, הם עשויים להפחית את ייצור החלב. אם הילד שלך לא מראה את הסימנים שהוא מקבל מספיק חלב, ייתכן שיהיה בעיות undersupply. כדי להגדיל את אספקת החלב שלך, להשלים הזנה עם שאיבה. ככל שתרוקן יותר את השדיים שלך, כך הם יפיקו יותר חלב.