כמה זמן אתה יכול לאכול שאריות עוף?

אכילת שאריות חוסך זמן וכסף, אבל מזון מקלקל אם אתה משאיר אותו במקרר זמן רב מדי. באופן כללי, שאריות עוף מקורר בטוחות לאכול במשך שלושה עד ארבעה ימים. עם זאת, אחסון נאות וטיפול שאריות מזון יש צורך למנוע צמיחה חיידקי מסוכן.

שאריות קירור

עוף מבושל, מרק עוף, עוף מטוגן, מרק עוף, תבשילי עוף ושאריות עוף מבושלות ממסעדה או מחנות נוחות יכול להיות בבטחה במשך שלושה עד ארבעה ימים, על פי משרד החקלאות של ארצות הברית. סלט עוף שנותר ובשר מעדנייה עם פרוסת לחם עוף שומר במקרר במשך שלושה עד חמישה ימים.

שאריות קפואות

נשאר עוף מבושל, עוף מטוגן ומסעדה או עוף נוחות חנות שומר במקפיא במשך כארבעה חודשים. השתמש מרק עוף קפוא או רוטב בתוך 2-3 חודשים, ולאכול עוף קפוא קדרה או מרק בתוך ארבעה עד שישה חודשים. עוף יהיה בטוח לאכול ללא הגבלת זמן, כל עוד המקפיא שלך נשאר מתחת 0 מעלות F. עם זאת, זה עלול לאבד איכות עם הזמן. בנוסף, אין להקפיא סלט עוף אם הוא מכיל מיונז, ולוודא מנות עוף בטוח עטופים היטב כדי למנוע לשרוף במקפיא.

אחסון שאריות בבטחה

טמפרטורות חמות וקרות מאוד מעכבות את צמיחת החיידקים, אך החיידקים גדלים במהירות כאשר עוף ומנות אחרות מתקררות. כמה סוגים של חיידקים מסוכנים לגדול על עוף, כולל סלמונלה enteritidis, Staphylococcus aureus, Campylobacter jejuni ו מונוציטוגנים ליסטריה. מניעת צמיחה חיידקית על ידי לשים מנות עוף חם במקרר או מקפיא מיד – לא נותנים להם להתקרר על הדלפק – ואת הפרדת מנות גדולות לתוך מיכלים קטנים יותר עבור קירור מהיר יותר.

שיקולים

אתה לא יכול לדעת אם שירי עוף יש צמיחה חיידקי מסוכן על ידי התבוננות, ריח או לטעום אותם. סלמונלה וחיידקים אחרים שגורמים להרעלת מזון נקראים חיידקים פתוגנים, על פי משרד החקלאות של ארה”ב. חיידקים המשפיעים על הטעם, הריח או המראה של המזון נקראים חיידקים לקלקל. לדוגמה, אם השאריות שלך עוף לפתח ריח רע, הם כנראה יש קלקול חיידקים. חיידקים לקלקל כנראה לא יגרום לך חולה, אבל חיידקים פתוגניים בלתי ניתנים לגילוי יכול לגרום לך חולה מאוד.