כיצד פועל מכשיר אדים על גודש?

גודש נגרם בדרך כלל על ידי דלקת הסינוסים או דרכי הנשימה, השמנה ריר וגורמת סיבוכים. שמירה על גודש תחת שליטה יכולה לסייע במניעת זיהומים משניים וסינוסים. היבט חשוב של שמירה על סינוסים בריאים הוא כמות הלחות באוויר, על פי MayoClinic.com. לחות רבה מדי או מעט מדי באוויר עלולה לגרום לגודש באף. המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד קובע כי באמצעות מכשירי האדים היא דרך יעילה לטיפול בגודש.

על אודות

מכשירי האדים מגיעים סוגים שונים: ערפל מגניב או חם. שניהם יעילים בהוספת לחות לאוויר. מגבונים אדים מגניבים נחשבים בטוחים לשימוש סביב ילדים וחיות מחמד, כי מכשירי האדים החמים עלולים לגרום לכוויות. סינוסים להיות מודלק כאשר האוויר יבש, במיוחד בחודשי החורף, כאשר אתה משתמש במערכת חימום הבית שלך. מכשיר אדים מחליף את כמות הלחות המתאימה באוויר, מקלה על גודש הסינוסים. מכשירי האדים יכולים גם להרגיע סינוסים יבש, מה שגרם להם לחזור לגודל הנכון.

סוגים

בהתאם לרמות הלחות בבית שלך כל השנה, סוגים שונים של מכשירי האדים ניתן להשתמש כדי להעלות את הלחות בבית. באזורים יבשים מאוד, מכשיר אדים מרכזי יכול להיות מותקן ישירות לתוך הסקה מרכזית יחידות מיזוג אוויר לחות את הבית כולו. מכשירי האדים משמשים לאוויר יבש תקופתי, כגון במהלך חודשי החורף.

לחות רמות

מכשירי האדים משמשים לשמירה על כמות הלחות הנכונה באוויר. MayoClinic.com קובע כי לחות בבית שלך צריך להיות בין 30 ל -50 אחוזים. חשוב לשמור על רמות לחות בטווח זה בגלל רמות לחות גבוהה יכול גם לגרום לגודש באף. רמות לחות גבוהות יכולות גם לגרום לאסטמה ולסוגיות הקשורות לאלרגיה.

מדידה

לדעת את רמות הלחות בבית שלך הוא חיוני לבריאות האף. השתמש היגרומטר בבית שלך כדי למדוד את כמות הלחות באוויר. היגרומטר הוא מכשיר פשוט שנראה כמו מדחום ומספק קריאה מדויקת של כמה לחות באוויר, על פי MayoClinic. אתה יכול למצוא היגרומטר במחלקה או בחנות חומרה.

אַזהָרָה

שימוש יתר או תחזוקה לא נאותה של מכשיר אדים יכול לגרום לך חולה. חם מערבלים אדים יכול לעודד עובש וטחב צמיחה, הגדלת תגובות אלרגיות וגודש באף. כראוי לנקות ולתחזק מכשירי האדים על בסיס יומי כדי להבטיח את הבריאות של המשפחה שלך.