כיצד אוכל להגדיל את רמות הדופמין באופן טבעי?

דופאמין הוא נוירוטרנסמיטר המצוי במוח שמעורר אושר ורגישות ויכול לשפר את הנכונות הכללית שלך. דופמין הוא הכימיקל במוח המופעל על ידי כמה תרופות, כולל קוקאין ואלכוהול, כדי ליצור את תחושת האושר. לדברי המעבדה הלאומית ברוקהייבן, השמנת יתר עלולה לנבוע מאנשים אוכלים כדי לעורר רמות דופמין. למרבה המזל, ייצור דופמין יכול להיות מגורה באופן טבעי, מבלי להזדקק לסמים מסוכנים ולא חוקיים או אכילת יתר.

תרגיל יומי. המעבדה הלאומית ברוקהייבן מדווחת כי פעילות גופנית מגרה את פעילות המוח ואת הכימיקלים בתוך, במיוחד דופמין. שחרור זה של דופאמין, יחד עם כימיקלים אחרים, יכול להפחית את הרגשות של עייפות שחווים מישהו מתאמן במשך 20 עד 30 דקות או יותר. כי זה לוקח את זה הרבה זמן עבור דופמין להיות מופעלות, אתה צריך להתאמן במשך 20 עד 30 דקות מדי יום. המטרה היא לשמור על קצב הלב מוגברת לתקופה זו של זמן.

לחסל מזון גבוה סוכרים, שומנים וכולסטרול מן הדיאטה. בנוסף להיות מזונות לא בריאים, אלה יכולים גם לגרום לירידה ברמות דופמין.

לאכול מזונות ידוע להעלות את רמות הדופמין באופן טבעי. בננות נחשבים מזון יוצא דופן עבור דופמין כי הם מכילים כימיקל קשור באופן הדוק כימי המוח. בננה של בננה יש ריכוזים גבוהים אף יותר של המתחם הזה. פירות וירקות טריים נוטים להיות רמות דופמין גבוהות באופן כללי, כמו גם מזון דגנים מלאים וקטניות.

לצרוך הרבה ויטמינים C ו- E מדי יום. על פי IntegrativePsychiatry.net, ויטמינים אלה יכולים לתרום להעלות רמות דופמין בגוף.