כולסטרול טוב בביצים קשות

ביצים ויתרו על מקומן ברשימת המזונות שיש להימנע מהן. מתברר כי כולסטרול תזונתי יש השפעה קטנה על רמות הכולסטרול בדם עבור רוב האנשים. ביצים קשות עשויות אף הן לסייע להגביר את רמות הכולסטרול הטוב, כך עולה ממחקר שפורסם בגיליון ספטמבר 2012 של “התקדמות בתזונה”. אמנם זה חדשות טובות עבור חובבי ביצים, זה עדיין לא רשות overindulge – הגוף שלך עושה את כל הכולסטרול שהוא צריך, כולסטרול תזונתי עדיין יכול לגרום לבעיות אצל אנשים מסוימים.

היתרונות של כולסטרול

כולסטרול נדרש כדי לייצר חומצות מרה, אשר משמשים לעכל שומנים, כולל ויטמינים מסיסים בשומן ו phytonutrients. זה עוזר ליצור את המבנה ואת לווסת את הפעילות של כל תא בגוף. אתה גם צריך כולסטרול לעשות ויטמין D ו הורמונים סטרואידים כגון אסטרוגן ו טסטוסטרון. הכולסטרול המתקבל מאכילת ביצה קשה עוזר למלא את כל התפקידים החיוניים האלה. הגוף שלך מייצר באופן טבעי את הכולסטרול שלו, אבל הכמות שהוא עושה הוא מוסדר בחלקו על ידי כמות הכולסטרול מהתזונה שלך, מדווח על ביוכימיה רפואית.

טוב מול כולסטרול רע

במהלך העיכול, כולסטרול ממוקם בתוך פגז עשוי חלבון ושומנים. המבנה המתקבל נקרא ליפופרוטאין. הגוף מייצר מספר סוגים של ליפופרוטאינים, והכולסטרול מביצה קשה יכול להיות חלק מכל סוג שהוא. בצפיפות גבוהה ליפופרוטאינים, או HDLs, הם כינו “כולסטרול טוב” כי הם אוספים כולסטרול נוסף להוציא אותו הדם שלך על ידי הובלת אותו בחזרה לכבד. ליפופרוטאינים בצפיפות נמוכה, או LDL, משרתים תפקיד חשוב משום שהם מספקים כולסטרול לתאים הזקוקים לו. עם זאת, הם “כולסטרול רע” כי הם נשארים בדם שלך, ואת הכולסטרול שהם נושאים יכול לצרף את עורק הקירות.

ביצים שפר כולסטרול טוב

במחקר אחד, מחצית מהמשתתפים אכלו שלוש ביצים שלמות מדי יום, בעוד שהחצי השני אכל כמות דומה של תחליפי ביצים. כולם עקבו אחר דיאטה שהגבילה את הפחמימות ל -25 עד 30% מסך הקלוריות, המהווה כמחצית מהצריכה המומלצת. בתום 12 שבועות, שתי הקבוצות היו עם רמות גבוהות יותר של HDL, אך בקבוצה שאכלה ביצים שלמות היו גם רמות טריגליצרידים נמוכות יותר והפונקציה של ה- HDL שלהם השתפרה, על פי כתב העת “ליפידים” ביוני 2013. מחקר נוסף מצא כי LDL ירד, בעוד רמות HDL גדל, כאשר אנשים עם תסמונת מטבולית מוגבלים carbs ואכלו שלוש ביצים מדי יום, דוחות מרס 2013 בעיה של “מטבוליזם”.

מומלץ לאכול

אכילה של עד ביצה אחת ביום אינה מעלה את הסיכון למחלות לב אצל אנשים בריאים, מייעצת לבית הספר לבריאות הציבור של הרווארד. אם יש לך כולסטרול גבוה או סוכרת, לא לאכול יותר משלושה חלמונים ביצה מדי שבוע, או רק לאכול חלבונים לבנים כי החלמון מכיל את כל השומן והכולסטרול. ביצה קשה אחת מכילה 5.3 גרם של שומן כולל, כולל 186 מיליגרם של כולסטרול. כמות זו מספקת 62 אחוזים מן הצריכה היומית המומלצת של 300 מיליגרם, על פי איגוד הלב האמריקני.