טיפול צמחים עבור התמכרות לקוקאין

קוקאין הוא סם בלתי חוקי ממכר שגורם לסובלנות, לנסיגה, לעיסוק בתרופה, לניסיונות לא מוצלחים להפסיק שימוש, תשוקה חמורה והמשך שימוש למרות ההשלכות החמורות. זה יכול גם לגרום למוות פתאומי.

סיכונים בריאותיים

תופעות לוואי פיזיות כוללות התקפים, רעד, אובדן איזון, שבץ, נזק עצבי, כאבי ראש, תרדמת, בחילה, כאבי בטן ובעיות לב מרכזיות, כולל התקפי לב. קשיי בליעה, בעיות קוליות, דימום במערכת העיכול, גנגרן מעיים, דימום באף ואובדן משקל, תיאבון ותחושת הריח מתרחשים גם כתוצאה משימוש בקוקאין .תופעות הלוואי הנפשיות כוללות שינויים התנהגותיים, אלימות, חרדה, חרדה, פחדים לא רציונליים , דיכאון והזיות. שימוש בקוקאין גורם גם לבעיות משפטיות, לפציעות בשוגג ולבעיות כספיות, תעסוקתיות ומשפחתיות.

טיפולים מסורתיים

הטיפולים לתלות בקוקאין נועדו לסייע למטופל להשיג התנזרות, לשמור על התאוששות ולמנוע הישנות חוזרת.הטיפול המסורתי מתחיל עם נסיגה גמילה ראשונית מהתרופה המתרחשת בסביבה של לילה או אשפוז. המטופל נמצא תחת מעקב אחר בעיות רפואיות, וניתן להציע תרופות לטיפול בסימפטומים: טכניקות טיפול אפקטיביות בדיבור, כגון טיפול התנהגותי קוגניטיבי וטיפול רגשי רגשי, מנוצלות על מנת להגביר את התובנה, לקבוע מטרות ולפתור בעיות התנהגותיות, פסיכולוגיות וחברתיות הנגרמת על ידי התמכרות.

שינוי התנהגותי

מאחר שהסיכון להישנות הוא משמעותי, גם לאחר תקופות ממושכות של התנזרות, חיוני שהמטופל יבצע שינויים הולמים בחייו כדי למנוע חשיפה למניעה חוזרת וירידה ברמזים סביבתיים לשימוש בקוקאין. שינוי התנהגותי. קבוצות לעזרה עצמית מוצעות בדרך כלל כשיטה לתמיכה בהתאוששות, אך אינן תחליף לטיפול מקצועי ושינוי התנהגותי, כמו כן, תרופות צמחיות עשויות לשמש כתוספת כדי להקל על הנסיגה, אך אין להשתמש בהן במקום שינוי התנהגותי.

צמחי מרפא

צמחי מרפא זמינים ללא מרשם. הם מסווגים כתוספי מזון ובדרך כלל אינם נבדקים על בטיחות ויעילות. עם זאת, כל תרופה צמחית יש להתייחס עם אותה חשיבות כמו תרופות מרשם. תרופות אלו יש פוטנציאל תופעות לוואי פיזית ופסיכולוגית חמורה. למעשה, נטילת תרופה צמחית יכולה להחמיר בעיות בריאות קיימות. השימוש בתוספים אלו יש לדון עם רופא אישי ו רוקח, בזהירות לשקול את הסיכונים ואת היתרונות הפוטנציאליים.

N-Acetylcysteine

N-acetylcysteine ​​(NAC) הוא סוג של חומצת אמינו (חלבון) המכונה L- ציסטאין. חומצות אמינו הן אבני הבניין של חלבונים. זה כבר משמש כתרופה עבור מגוון רחב של מחלות. המוכרים של NAC טוענים כי זהו טיפול אלטרנטיבי יעיל עבור התמכרות לקוקאין. מחקר שנערך בשנת 2006 באוניברסיטה הרפואית של דרום קרוליינה שפורסם ב – American Journal on Addictionions בשנת 2006 מצביע על כך של NAC יש הבטחה מסוימת בהפחתת התשוקה ותסמיני גמילה אחרים לקוקאין מכורים. הנבדקים שטופלו ב- NAC לא דיווחו על תופעות לוואי משמעותיות יותר מאשר הקבוצה שלא טופלה. נראה כי קבוצת הטיפול חוותה פחות תסמינים של השתוקקות ותסמיני גמילה מאשר הקבוצה הלא מטופלת. סוג וכמות הנתונים הזמינים כרגע נחשבים ראשוניים. יש צורך במחקר נוסף כדי לקבוע יעילות ובטיחות.