השפעות בריאותיות של צבעי קרמל

צביעת הכרמל היא אחת מצבעי המזון הוותיקים והנפוצים ביותר, אותו חומר שהופך את הקולה שלך לחומה ומעניק בירות זהב כהה. למרות שזה נשמע טבעי, צביעה קרמל הוא לא אותו דבר כמו ממתק קונדיטוריה. ישנם ארבעה סוגים של צבעי קרמל, שניים מהם המכילים כימיקלים המעורבים בסרטן בבעלי מעבדה.

זיהוי

ארבעת סוגי הצבעים של הקרמל כוללים קרמל רגיל, סוג המגיב סוכר עם סולפיטים, אחד המגיב סוכרים עם תרכובות אמוניום, ואחד שמגיב סוכרים עם שני אמוניום ותרכובות גופרית – סוג של צביעה בשימוש ברוב משקאות מוגזים. צביעת קרמל מצויה גם בלחם חום, שוקולד, טיפות שיעול, חומץ, פודינגים, סתימות, סופגניות, ברונינג ברוטב ומוצרי מזון רבים אחרים.

לחץ דם

למרות שקולאס נקשרו לעלייה בלחץ דם גבוה, חשבו כי הקפאין במזון הוא אשם. עם זאת, מחקר שנערך בשנת 2005 ב “Journal of American Medical Association” מצא כי למרות קפה קבועים קפאין קפה לא היו סיכוי גבוה יותר לקבל לחץ דם גבוה, שתיינים קבוע קולה היו. החוקרים סיכמו כי מרכיב נוסף של הקולה הוא אולי אשם – צבע קרמל עשיר מזיק מוצרים מתקדמים glycation סוף.

מחלת הסרטן

המרכז למדע באינטרס הציבורי עתר למינהל המזון והתרופות בינואר 2011 כדי לאסור שני סוגים של צבעי קרמל המגיבים עם אמוניה, בשל תוצרי לוואי סרטניים שהם מכירים בשם 2-MEI ו- 4-MEI. יחד עם זאת, מדינת קליפורניה הוסיף 4-MEI לרשימת הכימיקלים שלה ידוע לגרום לסרטן. שתי התלונות מבוססות על מחקרים שפורסמו בשנים 2003 ו -2005 על ידי המכונים הלאומיים לבריאות הלאומי Toxicology התוכנית הראו כי כימיקלים גרמו סרטן בכמה עכברים וחולדות.

מערכת החיסון

צבעי קרמל III, סוג המיוצר עם אמוניה אך לא סולפטים, עשויים להפחית את הספירה של תאי דם לבנים מועילים בדם, כך עולה ממחקר שפורסם ב “מדענים טוקסיקולוגיים” ב -1993. החוקרים ההולנדים האכילו עכברים דיאטה עם תוספת צבעי קרמל III עבור חודש ולאחר מכן נמדד התגובה החיסונית שלהם Trichinella spiralis, חיידק שגורם למחלה טריכינוזיס. העכברים שקיבלו את הרמות הגבוהות ביותר של צבעי הקרמל היו בעלי הירידה הגדולה ביותר בתפקוד המערכת החיסונית.

מרכיבים מסוימים המשמשים להכנת קרמל צביעה יכול לגרום לתגובות אם יש לך אלרגיה אליהם או יש מחלת צליאק או חוסר סובלנות גלוטן. חלקם כוללים חלב, דקסטרוז תירס, תירס או עמילן חיטה, סירופ מאלט נגזר שעורה. עם זאת, חומרים אלה אינם תמיד מסומנים בנפרד על תיוג המוצר.

אלרגיות