היתרונות הבריאותיים של פלפל שחור וכורכום

פלפל שחור וכורכום הם תבלינים ארומטיים, כי לא רק להוסיף טעמים ייחודיים למזון, אלא גם יש מגוון של יתרונות בריאותיים. כורכום, Curcuma יונגה, הוא חבר של משפחת ג ‘ינג’ ר ואחד התבלינים העיקריים קארי, שהוא תערובת של עשבי תיבול נפוץ במטבח ההודי והאסייתי. פלפל שחור, פייפר nigrum, מגיע גפן מטפס ירוקי ומשמש במטבח ברחבי העולם.

משככי כאבים

פלפל שחור מכיל פיפרין, כימיקל דומה לקפסאיצין שנמצא בפלפל חריף. פייפרין מסייע להפחית את הכאב, מה שהופך את קולטן חולף פוטנציאלי סוג 1, TRPV1, קולטנים בגוף שלך, אשר מגיבים כאב counteractact, על פי מאמר שפורסם בגיליון אוקטובר 2010 של “כאב מולקולרי”. פייפרין מופק פלפל שחור משולב עם emollients אחרים וחומרים טבעיים לתוך משכך כאבים כי מוחל על העור שלך במקום של כאב.

אנטי דלקתיות

כורכום הוא פיגמנט צהוב בכורכום המשמש לצביעה וטעם. כורכומין הוא גם יעיל נגד דלקת משמש לטיפול דלקת מפרקים שגרונית, RA, וכן טיפול משלים עבור קוליטיס ulcerative, UC, על פי סקירה שפורסמה בגיליון דצמבר 2010 של “כירורגי נוירולוגיה הבינלאומי” אבקת כורכום הוא נלקח שלוש פעמים ביום כדי לעזור להפחית נפיחות דלקת סביב המפרקים. כורכום לחלץ הוא עוד טיפול אלטרנטיבי עבור RA. פתרון אשר מכיל 94% משלושת קורקוומינואידים עיקריים נמצא יעיל במניעת דלקת פרקים כאשר נלקח לפני הופעת דלקת מפרקים, מציין מחקר שפורסם בגיליון מרץ 2006 של “Journal of Natural Products”.

יתרונות כיב פפטי

לכורכום ולפלפל השחור יכולות להיות השפעות מועילות על נזקי רירית הקיבה, כיב פפטי, על פי סקירה שפורסמה בגיליון יוני 2010 של “World Journal of Gastroenterology”. כורכומין מעכב את הצמיחה של כל זני החיידק H. pylori, שהוא הקשורים למחלת כיב פפטי. ההשפעה המגנה של פיפרין בפלפל שחור קשורה להשפעות נוגדות החמצון שלו. שני פלפל שחור וכורכום יש מרכיבים נוגדי חמצון, אולם כאשר הם נלקחים בעקביות במינונים גדולים, הם יכולים לגרום לבטן מוטרד עלול לגרום הפרשת חומצת הקיבה.

שיפור ביצועי זיכרון

גם פלפל שחור וכורכום מראים תועלת בהגנה מפני פגיעה קוגניטיבית ועשויים לסייע בשיפור הזיכרון במחלת האלצהיימר. על פי מחקר שפורסם בגיליון מרץ 2010 של “מזון וכימיקלים טוקסיקולוגיה”. כורכום בכורכום עשוי לסייע בהפחתת איבוד הזיכרון באלצהיימר, חולים. מחקר שנערך על עכברים עם גן אלצהיימר אנושי מאכיל את העכברים בתזונה של כורכום, ללא מינון, במינון נמוך של כורכום או במינון גבוה של כורכום במשך שישה חודשים, על פי סקירה שפורסמה בגיליון אפריל 2005 של “מחקר אלצהיימר נוכחי . “הן במינון נמוך והן במינון גבוה של עכברים מאכילים כורכומין הראו גורמים גנטיים מופחתים של אובדן זיכרון הקשור לגיל. מחקר נוסף נדרש בחולי אלצהיימר אנושיים כדי לספק תוצאות חד משמעיות.