האם שתיית יין להרוס את השיניים?

שתיית יין עשוי להיות נעים, אבל זה יכול להרוס את השיניים. יין יכול להיות בעל השפעה שלילית על האמייל שלך, שהוא סרט המכסה ומגן על השיניים. על פי מחקר שפורסם בכתב העת “Nutrition Research” באוגוסט 2009, סוגים שונים של יין עשויים להיות בעלי השפעה שלילית יותר על השיניים יותר מאחרים.

רָקָב

שתיית יין עשויה להירקב השיניים. מחקר “מחקר התזונה” בדק את השפעתם של יינות אדומים ולבנים רבים על השיניים. המחקר מצא כי יין נשחק אמייל השיניים, יין לבן היה השפעה גרועה יותר יין אדום. היין חומצי מאוד, והחומצה מובילה לרמות נמוכות יותר של מינרלים כגון סידן ושחיקה. ריזלינג נמצא הכי חומצי של היינות שנבדקו במחקר. משקאות, משקאות מוגזים ומיצים עשויים גם לשחוק אמייל.

כתמים

שתיית כתמי יין השיניים שלך, ולמרות יין אדום הוא העבריין גרוע, שתיית יין לבן לא יכול להיות התשובה. יין לבן יכול להיות אחראי גם מכתים, אומר ד”ר מארק וולף של אוניברסיטת ניו יורק קולג ‘לרפואת שיניים במאמר באתר MSNBC. יין לבן מכיל חומצות טאנינים שעשויים להפוך את אמייל השן נקבובי יותר, גורם לשיניים לקלוט צבע מזון ומשקאות בקלות רבה יותר. טאנינים הם מולקולות המחוברות למבנה השיניים.

הַברָשָׁה

צחצוח השיניים לאחר שתיית יין עלול לגרום נזק נוסף, אומר ד”ר פיטר Alldritt, יו”ר ועדת הבריאות הפדרלית של האגודה האמריקאית לרפואת שיניים, במאמר שפורסם במרץ 2011 באתר ABC Health & Wellbeing. צחצוח ישירות אחרי שתיית משקאות מתוקים – כמו יין, סודה ומיץ – עלול להזיק לשיניך מפני שהאמייל רך מהחומצה שבמשקאות. אכילת פירות גורמת לאותה בעיה. צחצוח שיניים 30 דקות או יותר לאחר צריכת מזון חומצי ומשקאות, זה נותן זמן רוק שלך לנטרל את החומציות.

טיפים

הימנעות מהיין עשויה לסייע בהפחתת הכתמים, אך יש דרכים למזער את הנזק מבלי לוותר על היין כולו. מאמר ב- FNC iMag ממליץ על צחצוח השיניים לפני הארוחה ומניחת שפתון. שפתו של גלוס עם בסיס נפט יוצרת מחסום בין השפתיים לבין הטאנינים של היין. אכילה גבינה עשויה גם לעזור. הגבינה עשירה בסידן, המנטרלת את הרוק ונלחמת בנזק חומצי מיין, על פי מאמר שפורסם ב -2009 ב”אינדיפנדנט “.