האם משקה דיאט משפיע על אינסולין?

דיאט sodas קיבלו הרבה תשומת לב ממקורות אינטרנט שונים בטענה שהם גורמים קוצים אינסולין בגוף. דוחות אלה עשויים להיות מוגזמים כמו אינסולין בעיקר מגיב רמות גלוקוז בדם. כדי להבין כיצד משקה דיאט עלול להשפיע על אינסולין, אתה צריך להבין איך פועל האינסולין ומה ממתיקים מלאכותיים. הדוחות המדעיים המהימנים ביותר נמסרים על ידי מומחים בתחום, והם זמינים לעתים קרובות לצפייה בכתבי עת הנסקרים על ידי עמיתים ובאתרי ממשל.

איך עובד האינסולין

אינסולין הוא הורמון מופרש על ידי הלבלב כאשר רמות הסוכר בדם או רמות הגלוקוז עולה. אינסולין שומרת על רמות גלוקוז בדם והיא מגיבה בעיקר לתנודותיה רק ​​בדם. כאשר האינסולין משוחרר, תאים מקבלים איתות שגורם לקליטה של ​​גלוקוז לתאים ומחוץ לזרם הדם. גלוקוז מאוחסן אז לשימוש באנרגיה בעת הצורך. התהליך כולו הוא שלב “בנייה”, אשר גם מקדם אחסון שומן.

ממתיקים מלאכותיים

כדי לקבל החלטה מושכלת על איך ממתיקים מלאכותיים עשויים להשפיע על הגוף, חשוב להבין מה הם. ממתיקים מלאכותיים הנפוצים ביותר נמצאים סודה דיאטה הם אספרטיים, סוכרלוז ו acesulfame-K. אספרטיים עשוי משתי חומצות אמינו, פנילאלנין וחומצה אספרטית. הסוכרלוזה היא מולקולה מורכבת העשויה ממולקולות סוכרוז, גלקטוז וכלור. Acesulfame-K מורכב פחמן, חנקן, חמצן, מימן, גופרית ואשלגן. כל הרכיבים נמצאים במזונות ובגוף.

עֵדוּת

ישנן עדויות מינימליות לכך שהאינסולין עולה לאחר שתיית משקאות מוגזים. במחקר שפורסם בכתב העת “מזון ותזונה מחקר” בשנת 2011, החוקרים מדווחים על כמויות גבוהות יותר של אינסולין בדם של 12 נבדקים בריאים הסובלים מעודף משקל באופן אקראי על מנת לצרוך מזון / סוכריות ממותקים סוכרוז לעומת 11 נושאים צריכת מזון ממותק / משקאות. בדו”ח קצר שפורסם ב- “Diabetes Care” בשנת 2009, 22 נבדקים נורמליים / עודפים קיבלו גלוקוז אוראלי ושתו סודה לדיאטה או מים מוגזים. האינסולין היה גבוה יותר בסודה זו, אך התוצאות לא היו מובהקות סטטיסטית.

פעולת מעיים אפשרית

החוקרים מנסים לאתר את ההשפעה המדויקת של ממתיקים מלאכותיים בגוף. בדו”ח “טיפול בסוכרת”, חוקרים מצאו כי סודה דיאטטית צורכת כמות משמעותית של פפטיד 1 דמוי גלוקגון, הורמון גוט האחראי על קידום אחסון אנרגיה ופעולת אינסולין והפחתת התיאבון. התוצאות מראות כי סודה דיאטה עושה להגדיל את האינסולין באמצעות פעולת המעיים, אבל רק כאשר הגלוקוז הוא גם נוכח. לכן, סודה דיאטה עשויה להגביר את היעילות של גלוקוז בדם שליטה ולקדם מוקדם יותר.

מחקר שנערך במרכז לחקר כימי Monel הראה במספר מחקרים בבני אדם כי תגובת האינסולין בשלב הצפאלי, או האינסולין שפורסמו בשל טעם מתוק, אינה מגורה על ידי סוכר או משקאות ממותקים באופן מלאכותי. סודה דיאט עשוי להשפיע על חילוף החומרים גלוקוז ברמת המעיים. עם זאת, זה לא בהכרח בהכרח דבר רע. חשוב לזכור כי ישנם ממתיקים מלאכותיים שונים המצויים במוצרים שונים והם עשויים לא להשפיע באופן דומה על ספיגת חומרי הזנה.

טעם מתוק לא להגדיל את האינסולין