דוגמאות של פעילויות מיומנויות חברתיות לילדים עם אוטיזם

ילדים על הספקטרום האוטיסטי עשויים להתמודד עם מספר אתגרים, החל מפגיעה קשה בכישורים הדרושים לתפקוד היומיומי, לאתגרים חברתיים הכרוכים באינטראקציה עם בני גילם ובני משפחותיהם. טיפולים רבים והתערבויות זמינים כדי לעזור לילדים עם הפרעות בספקטרום האוטיזם. פעילויות מיומנויות חברתיות יכולות לעזור לך להתחבר עם הילד שלך ולעזור לילדים על ביטחון הספקטרום רווח.

כרטיסים חזותיים

כרטיסי רמז חזותיים יכולים לספק לילד על ספקטרום האוטיזם עם הצעות להנחות אותו בהתנהגות ובבחירות המתאימות בעת אינטראקציה עם עמיתים. אתה יכול לעשות כרטיסי קיומו של הילד שלך על ידי חיתוך תמונות מתוך מגזינים, באמצעות צילומים, או ביצוע ציורים פשוטים שלך. קלפים חזותיים יכולים לעזור לילד עם אוטיזם לזכור איך לפתוח ולאכול את החטיף שלו, איך להתכונן לבית הספר בבוקר, או איך לארוז את תרמיל הגב שלו בסוף יום הלימודים. אתה יכול להשתמש בקלפים כדי לעזור לו ללמוד ולזכור את השלבים השונים לשימוש בסיר. כדי לעזור לילד לזהות רגשות, להכין כרטיסי קיו המציינים הבעות פנים. לשבת עם הילד שלך ולהראות לו תמונות של הבעות פנים שונות. לזהות את הרגשות עבורו כאשר יש לו בעיות, ולאחר מכן לבקש ממנו להצביע על התמונה הנכונה המתאימה הרגש הוא מרגיש.

סקריפטים

אירועים יומיומיים ומצבים חברתיים נפוצים יכולים להיות מפחידים עבור ילד עם אוטיזם. ניתן ליצור סקריפט כדי לתאר את ההליכים ואת האירועים, וכדי לעזור לילד להרגיש פחות חרדה. סקריפטים יכולים לעזור לילד עם אוטיזם להבין מדוע דברים קורים. לדוגמה, עבור הביקור הראשון של הילד אצל רופא השיניים, להכין סקריפט פשוט המתאר את התהליך. לעבור על התסריט איתו מראש, ולהראות לו את התסריט במהלך הפגישה אז הוא יזכור למה לצפות. אתה יכול להשתמש בסקריפט כדי לעזור לשחק תפקיד הילד שלך דרך מצב חברתי קשה בבית הספר. אם הילד שלך מתקשה בהתגרות, כתוב לו תסריט ועודד אותו לשחק תפקידים אפשריים ופעולות. סקריפטים יכולים אפילו לעזור לילד שלך באמצעות תרחישים בסיסיים מאוד, כמו לבקש עזרה בכיתה.

משחקי חברה

משחקים הם דרך מהנה לעשות למידה לבוא בחיים עבור הילד שלך עם אוטיזם. אפילו משחק פשוט כמו מחבואים יכול לעזור לילד ללמוד על תורות. כי ילדים על הספקטרום לפעמים מתקשים להישאר מאורסים עם משחקים, תצטרך לעבוד קשה כדי לשמור על תשומת לבו. ייתכן שתרצה להתחיל עם משחק קצר על אחד לפני שתעביר להזמין ילדים אחרים לשחק. תן לילד שלך הזדמנות להסתתר תחילה ואז, כאשר הוא הופך להיות מעוניין במשחק, לתת לו את ההזדמנות למצוא אותך. אם הילד שלך צעיר מאוד, לשחק משחק קצר של להציץ בו עם אותו. אם הוא מבוגר יותר, נסה משחק קלפים עם כללים פשוטים, כמו Go Fish או Memory, ולאחר מכן להמשיך משם.

שילוב של קיו כרטיסים וסקריפטים עם משחקים חברתיים

כאשר אתה מוכן להזמין ילדים אחרים לשחק במשחקים חברתיים, אתה יכול להשתמש בכרטיסים קודי סקריפטים כדי לעזור הן לילד עם אוטיזם ואת עמיתים neurotypical שלו אינטראקציה יחד בהגדרת משחק. לפני הגדרת מצב משחק חברתי, הקפד לבחור עמיתים אשר מטפחים חברתית בוגרת. בחר משחק שהילד שלך נהנה לשחק, כי המטרה היא עבור הילד שלך להרגיש בנוח וליהנות המשחק החברתי. הכינו כרטיסי קיו כדי לעזור לילדכם לקיים אינטראקציה עם בני גילם. לדוגמה, אם המשחק כולל אבני בניין, הכינו כרטיסי קיו שיזמינו את הילד שלכם להעיר הערות מתאימות. כרטיס יכול להנחות את הילד שלך לומר, “תראה איך מגדל זה גבוה!” או “אני אוהב את הבניין שלך.” אתה יכול גם להשתמש בכרטיסים קיו במהלך משחקים חברתיים כדי לעזור לילד לזכור לשתף או לקחת את תורו. ברגע שהילד שלך יוזם כמה הערות ופעולות אלה בכוחות עצמו, אתה יכול לשים משם כי כרטיס קיו.

דוגמנות וידאו

דוגמנות וידאו יכול להיות פעילות מיומנויות חברתיות במיוחד. הילד עם אוטיזם מתבונן התנהגויות מתאימות על המסך, דרך חזרה, לומד מודל התנהגויות אלה במצבים בחיים האמיתיים. אתה יכול לעשות קטעי וידאו קצרים משלך באמצעות מצלמת אינטרנט ואפילו להשתמש בני משפחה כדי לממש את הקלעים. מכיוון שאתה יכול לנגן וידאו שוב ושוב, הילד שלך יכול לבחון סצינות של אינטראקציה חברתית פעמים רבות. אם אתה יוצר סרטון עבור הילד שלך, חשוב על ההתנהגות שאתה מנסה למקד אליה. לכתוב תסריט קצר מראש, ולשמור אותו פשוט וישיר.

ילד אוטיסטי עשוי להיות בעל תפקוד נמוך וכמעט לא מילולי, או שילד יכול להיות בעל תפקוד גבוה, כגון ילדים עם תסמונת אספרגר, או אי שם בין לבין. פעילויות מיומנויות חברתיות מעניקות להורים, למטפלים ולבתי הספר את ההזדמנות לקיים אינטראקציה עם הילד בסביבה מהנה ומובנית. הכשרת מיומנויות חברתיות יכולה לעזור לילד עם אוטיזם להרגיש בטוח יותר, ולהגביר את תחושת ההערכה העצמית שלו. ילדים עם אוטיזם עלולים לסבול מדיכאון או מחרדה קשה, ככל שהם מזדקנים. הכשרת מיומנויות חברתיות יכולה לעזור לילדים האלה להרגיש פחות מבודדים ובטוחים יותר בחיים.

היתרונות של פעילויות מיומנויות חברתיות