דוגמאות של פחמימות טובות

פחמימות הן סוג של macronutrient כי אתה באמת צריך את הדיאטה בכל יום. עמילן וסוכר פחמימות לתת לך גלוקוז, שהוא הדלק אתה צריך לתפקד, בעוד סיבים שומר הכל נע. המערכת שלכם משתמשת בכל הפחמימות הניתנות לעיכול באותה צורה, בין אם הן מגיעות ממזונות בריאים או מעובדים, אך אין זה אומר שכל המזונות נוצרו שווים.

טוב נגד רַע

כמעט כל מזונות שאתם אוכלים מכילים סוג של פחמימות – עמילן, סוכר, סיבים או שילוב של אלה. פחמימות טובות לבוא מזונות מעובדים מזערית. דוגמאות כוללות מוצרי חלב דל שומן, דגנים מלאים, שעועית, קטניות, אגוזים, זרעים, ירקות ופירות. אתה תקבל עמילן, סוכר או אולי קצת סיבים מזונות מיוצרים בכבדות מדי. אבל אלה מקובצים לעתים קרובות כמו “פחמימות רע” כי מלבד קלוריות, מזונות אלה נוטים להציע כמויות מינימליות של micronutrients, שומנים לא רוויים בריא, חלבון וסיבים.

פחמימות עמילן

עמילנים הם מולקולות מורכבות המורכבות מענפים רבים של סוכרים. בגלל המבנה הרבגוני שלהם, הגוף לוקח זמן כדי לשבור אותם, נותן לך אנרגיה מתמשכת מן אספקת יציב של גלוקוז. טוב פחמימות עמילן בתזונה שלך צריך לבוא מדגנים מלאים, ירקות, שעועית, זרעים ואגוזים במקום ממזונות מעובדים. אתה עדיין מקבל עמילן ממוצרים מיוצרים, כולל לחם לבן, צ’יפס, קרקרים ופסטה. הם בדרך כלל נעדרים ויטמינים, מינרלים וסיבים, עם זאת.

פרטים על סוכר

סוכר אינו בהכרח חטא של חטא. המערכת שלך צריכה סוכר כדי לקבל את זה פרץ מהיר של דלק גלוקוז ייתכן שיהיה צורך לאחר דילוג על ארוחה או במהלך פעמים של פעילות גופנית נמרצת. סוכרים עם פחמימות טובות נמצאים באופן טבעי במזונות בריאים, כמו לקטוז ביוגורט דל שומן וחלב או פרוקטוז בתפוחים, תפוזים ופירות אחרים. הגוף שלך מעבד סוכר טבעי באותה צורה כמו סוכרים הוסיף, כגון סוכרוז בקינוחים מתוקים. אבל מזונות זבל אין את כל המינרלים, ויטמינים או סיבים תקבל מ טבעי מקורות סוכר טוב. אז בפעם הבאה שאתה צריך לרסן את השן המתוקה שלך, ליהנות ממשהו מתקתק טבעי ארוז עם חומרים מזינים – פירות טריים, יוגורט דל שומן עם טפטוף של דבש או ללא סוכר מיובש.

בהתחשב סיבים

אתה לא יכול לחשוב על סיבים כמו פחמימות, אם כי יש לה איפור כימי דומה סוכרים ועמילנים, לשים אותו באותה קטגוריה פחמימות. ההבדל עם סיבים הוא כי המבנה שונה במקצת, הגוף שלך לא יכול לשבור אותו. לכן, הוא אינו ממיר גלוקוז או יש קלוריות. סיבים הוא carb טוב מסיבות רבות. סיבים מסיסים, נמצא בעיקר ירקות, פרי עורות ודגנים מלאים, מטאטא את הבטן שלך. זה בגלל סיבים מסיסים כי יש לך קל- to-pass stools. סיבים מסיסים סופגים נוזל מעיים, יוצרים בוצה איטית. פונקציה זו מספקת חומרים מזינים מספיק זמן לספוג במעיים שלך, עיכוב ספיגת גלוקוז עבור רמות סוכר יציב ו flushes החוצה את כל תוספת של כולסטרול נדידה מסביב. אתה תקבל סיבים מסיסים מבשר של פירות, שיבולת שועל ושעועית.