ג’ינסנג וקפאין

קפאין ותמצית ג’ינסנג הם שני מרכיבים שמופיעים בדרך כלל במשקאות אנרגיה. בעוד שתרכובות אלו קשורות לתחושות מוגברות של עירנות וחדות מנטלית, האופן שבו כל אחד משפיע על הגוף שונה במידה ניכרת. שוחח עם הרופא שלך על היתרונות האפשריים וסתירות של נטילת ג’ינסנג או קפאין.

ג’ינסנג

על פי המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד, ג’ינסנג פנאקס הוא צמח אסיאתי שקושר מדעית לחשיבה משופרת וליכולת למידה. נטורופתים ורופאים חלופיים בדרך כלל ממליצים על שורש ג’ינסנג בתמצית נוזלית, תמיסה או תה. ג ‘ינסנג Panax כבר מקושר עם ביצועים משופרים ריכוז, זיכרון פונקציות נפשיות אחרות, כמו גם תנאים מגוונים כמו חסרים במערכת החיסון, כולסטרול גבוה, לחץ דם גבוה וסוכרת מסוג 2.

קָפֵאִין

קפאין הוא מערכת העצבים המרכזית ממריץ למצוא מגוון רחב של מוצרים, כגון ממתקים, שוקולד, משקאות קלים, קפה ותה. קפאין מעכב עייפות על ידי חסימת נוירוטרנסמיטורים מסוימים במוח הנקראים אדנוזין. מחקר זה פורסם במחקר שפורסם ב “ביקורות תזונה” בשנת 2002. כתוצאה מכך, תחושות של עייפות מוחלפות במהירות בתחושות של עירנות ואנרגיה מנטלית, כאשר נוירונים מתחילים לירות בקצב מהיר יותר. שלא כמו ג ‘ינסנג, קפאין יוצר קרב או תגובה הטיסה של בלוטת יותרת המוח, אשר בתורו מוביל למספר הורמוני הלחץ משתחררים בלוטות יותרת הכליה.

השוואה וסתירה

בעוד קפאין נחשב חומר ממכר יכול לגרום לתלות בכמויות קטנות כמו 100 מיליגרם ביום, ג’ינסנג פנאקס ניתן לצרוך באופן קבוע ללא תופעות שליליות אצל רוב האנשים. המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד ממליץ על מקסימום של 1.5 כפית תמצית נוזל ג ‘ינסנג פנאקס או 2 גרם שורש יבש ביום. באופן יחסי, אנשים שצרכו 500 מיליגרם של קפאין או יותר ביום רגישים למספר השפעות בריאותיות שליליות: בחילות, שלשולים, עצבנות, קצב לב מוגבר, עצבנות וסחרחורת. אנשים שצרכו ג ‘ינסנג פאנאקס קפאין יחד יש סיכון מוגבר של תסמינים כגון עצבנות, נדודי שינה, לחץ דם גבוה דימום מהאף.

דאגות בריאות

שניהם ג’ינסנג וקפאין הם מוצרים ממריצים שעשויים להשפיע לרעה על אנשים עם רגישויות מסוימות. שוחחו עם הרופא שלכם אם אתם מודאגים לגבי היכולת של הגוף שלכם לעמוד במינונים קבועים של קפאין או ג’ינסנג ולמנוע שילובם. ג’ינסנג עלול להפריע לפעולה של תרופות מסוימות כגון תרופות ללחץ דם, מדללי דם, תרופות לסוכרת, דיכאון, על פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי. קפאין עשוי לקיים אינטראקציה עם תרופות שרירים מרגיעות, מה שגורם לירידה לא בטוחה בלחץ הדם, על פי Drugs.com.