גורמי שיווי משקל ואיזון הגוף

גורמים המשפיעים על שיווי המשקל ועל האיזון בגוף כוללים נשימה, ראייה, תפקוד שיווי המשקל, יישור שרירים ושלד proprioception. העיניים, מערכת שיווי המשקל ו proprioceptors הצוואר לקרוא ולהתאים את מיקום הראש ביחס לסביבה. מערכת הנשימה, מערכת השלד והשרירים והפרפריוספטים של הרגליים והגוף משפיעים על היציבות ועל שיווי המשקל של שאר חלקי הגוף.

נְשִׁימָה

נשימה משפיעה על שיווי משקל הגוף ועל איזון במספר דרכים. נשימה עמוקה ורגועה מספקת חמצן הכרחי לתפקוד המוח ואינטראקציה עם אברי החישה המזהים שיווי משקל ואיזון. חסימות במעברי האף עשויות ליצור חוסר כיוון בעמוד השדרה כשהראש עובר קדימה כדי לפתוח את דרכי הנשימה. שרירי הסרעפת ו / או שרירי הבטן להגביל את הנשימה לריאות העליונות. זה גורם למרכז הכובד כדי להזיז את החזה העליון ואת הגוף להיות כבד.

חָזוֹן

באמצעות ראייה היקפית ואקראית, המוח חווה את תנועת הגוף, את האוריינטציה בחלל ואת הקשר לאובייקטים בסביבה. החזון גם מזהה את היציבות של משטח או אובייקט. לדוגמה, לראות גשר מתנדנד חבל גורם תגובה אחרת בגוף מאשר לראות אחד חסון עמוד. כאשר העיניים מתמקדות באובייקט יציב, המערכת הווסטיבולארית של האוזן הפנימית יכולה לכוון את הראש אנכית, אופקית ומרחבית. זה עוזר לייצב את הגוף.

פונקציה וסטיבולארית

מערכת וסטיבולרי כולל את האיברים בתוך האוזן הפנימית. היא מתואמת עם מערכות חזותיות ושמיעתיות כדי לחוש את הכיוון ואת המהירות של תנועת הראש. נוזל הנקרא אנדולימף זורם דרך שלוש התעלות של האוזן הפנימית כמו הראש נוטה ומשמרות. תאים זעירים דמויי שיער שולחים דחפים למוח בזמן שהאנדולימף מכופף כל שערה. הפרעות תפקוד שיווי המשקל יכולות לגרום לסחרחורת או לאיזון על משטחים לא יציבים. התייבשות, אלרגיות למזון וטראומה בראש / צוואר עלולה לגרום לתפקוד לקוי של שיווי המשקל.

יישור שרירים שלד

איזון בין קבוצות השרירים ויישור מערכת השלד משפיעים על שיווי משקל הגוף ועל האיזון. משמרות קטנות של עצמות יכולות להשפיע על מערכת השלד כולה. כאשר נושך את הלסת הוא כבוי או רגל אחת ארוכה יותר מהשני, את כל עמוד השדרה מפצה על misalignment. קבוצות שרירים מנוגדות לייצב את המפרקים של הגוף באמצעות מאזן הכוחות והמתח. אם שריר אחד חזק וההיפך שלו חלש, המפרק משוך לכיוון הקצר.

Proprioceptors הם איברים רפלקסיביים בתוך השרירים והגידים כי התגובה לשינויים במצב של הגוף או הגפיים. שרירי השריר גורמים להתכווצות סיבי השריר בתגובה לשינויים אלה. גורמי גידולי Golgi לגרום הגידים להאריך. האזורים הרגישים ביותר של proprioception הם הצוואר והרגליים. את proprioceptors של הצוואר לעבוד עם מערכת שיווי המשקל כדי להתאים את מיקום הראש. Proprioceptors של הרגליים להפיץ או חוזה את בהונות או לגלגל את עצמות הרגליים לרוחב כדי לשמור על הגוף זקוף.

פרופריוספציה