אלקטרוליטים במי קוקוס

שתיית מים מ קוקוס טרי עושה יותר מאשר רק להרוות את הצמא, הוא מחליף electrolytes חיוני לשמירה על הבריאות הכללית. תוכלו לראות לעתים קרובות קוקוס טרי למכירה על החוף ביעדים חופשה טרופית, אבל מים קוקוס זמין גם פחיות או חבילות טטרה ברוב חנויות המכולת. שתייה מרעננת, מעט מתוק קוקוס מים לאחר האימון, ביום חם, או כאשר אתה חולה יכול לעזור לחדש את אלקטרוליטים הגוף שלך צריך.

אלקטרוליטים

אלקטרוליטים הם מינרלים הנמצאים באופן טבעי בנוזלי הגוף, כגון פלזמה. הם יונים חופשיים הנושאים מטען חשמלי. אלקטרוליטים שומרים על שריר תקין ועל תפקוד עצבי כמו גם איזון נוזלים בגוף. אתה מאבד אלקטרוליטים כאשר אתה מזיע או לאבד נוזל מהגוף שלך, כגון כאשר יש לך שלשולים או להקיא. אם אתה חסר אלקטרוליטים אתה עלול להרגיש סחרחורת, חלש, עייף, מבולבל, או לחוות שרירים עוויתות, קהות, רטיבות או שינויים בלחץ הדם. חשוב להחליף את נוזל ואלקטרוליטים אתה מאבד כדי למנוע תופעות לוואי.

אלקטרוליטים במי קוקוס

מי קוקוס מכיל את סידן אלקטרוליטים, מגנזיום, זרחן, אשלגן ונתרן. המינרלים האלה, התלויים במים, מתרחשים באופן טבעי בנוזל הקוקוס. כל אחד מהמינרלים משחק תפקיד שונה בגוף שלך בנוסף לתפקוד כמו אלקטרוליט. סידן, שהוא מינרל שופע ביותר בגוף, ומגנזיום הן לסייע לשמור על העצמות והשיניים חזקים. בנוסף להיותו אלקטרוליטים, זרחן ואשלגן סיוע בחילוף החומרים באנרגיה ושמירה על חלבונים בגוף.

במקום משקאות ספורט

שתיית מי קוקוס היא דרך מצוינת להחליף אלקטרוליטים בגוף. לעתים קרובות אנשים צורכים משקאות ספורט כדי להשיג זאת. עם זאת, מחקר שפורסם בגיליון יוני 2002 של “Journal of Physiology Anthropology and Applied Human Science” מצביע על כך שצריכת מי קוקוס לאחר פעילות גופנית עשויה להיות דרך יעילה יותר להתייבש מאשר לשתות מים פשוטים או משקה ספורט. בקרב משתתפי המחקר, מי הקוקוס גרמו פחות לבטן לקלקול, וטעמם העדיף על פני מים ועל משקה פחמימות-אלקטרוליט, אלא גם החזירו את רמות המים והאלקטרוליטים ביעילות. יתר על כן, מי קוקוס הוא כל טבעי, ללא תוספת סוכר אינו מכיל מרכיבים מלאכותיים או צבעי מאכל.

שחזור מאזן אלקטרוליטים

אם אתה חולה מאוד או מאושפז במצב חירום, ייתכן שתידרש נוזלים תוך ורידי כדי rehydrate והחלפת אלקטרוליטים במהירות. בדרך כלל, פתרונות מעבדה מלוחים סטריליים במעבדה משמשים IVs. עם זאת, על פי מאמר שפורסם ב “American Journal of Emergency Medicine” בינואר 2000, קוקוס מים יכול להחליף נוזל IV בחלקים מרוחקים של העולם או במצבי חירום. המאמר מדווח על מקרה שבו איזון אלקטרוליטים שוחזר בהצלחה במטופל על ידי טיפול בו עם רבע של מי קוקוס, אשר זרמו ישירות מן הקוקוס.