איך לחשב BMI ביד – –

מדד מסת הגוף, או BMI, הוא מדד המשמש להערכת כמות השומן בגוף. המשוואה זמינה בקלות באמצעות מחשבונים מקוונים, כך שניתן להעריך באופן גס אם אתם סובלים מעודף משקל, תת משקל או השמנת יתר, או שאתם יכולים לחשב בקלות את ה- BMI שלכם באמצעות משוואה בסיסית. אבל הקפד לשקול יותר מאשר רק BMI בעת הערכת הבריאות שלך, שכן זה לא מדד מושלם עבור כולם.

משוואת אינדקס מסת הגוף

כדי למדוד את מסת הגוף שלך הגוף, לחלק את המשקל ב קילוגרמים על ידי גובה שלך אינץ ‘בריבוע, ואז להכפיל את התוצאה על ידי גורם ההמרה של 703. הנוסחה היא: BMI = משקל £ / [גובה ב אינץ’ x גובה אינץ ‘] x 703: אדם שוקל 150 £ ועומד 5 מטר, 6 אינץ ‘ולכן יש BMI של 24. לחלופין, BMI דמות באמצעות מדידות מערכת מטרי של ק”ג מטרים. אין צורך בגורם המרה עבור משוואה זו, משקל BMI = בקילוגרם / [גובה במטר x גובה במטר]; בדוגמה, האדם שוקל 68 ק”ג ועומד על 1.68 מטר עם BMI של כ -24. ק”ג על ידי חלוקת המשקל שלך £ 2.2, גובה דמות מטרים על ידי חלוקת גובה שלך אינץ ‘על ידי 39.37.

BMI טווחים

מספר תשואות המשוואה BMI נותן לך מושג על נאותות של גודל הגוף שלך. אם התוצאה היא 18.5 או מתחת, אתה נחשב underweight. אם המספר מודד 18.6 עד 24.9, אתה נמצא בטווח הרגיל. תוצאות של 25 עד 29.9 מצטיינות כמשקל עודף ו -30 או יותר מצביעות על השמנת יתר. BMI אינו מספיק כדי לאבחן אותך כבעל תנאים המשפיעים על עודף משקל או השמנת יתר, אך הוא מתריע על כך שהספק הרפואי שלך נמצא בסיכון לבעיות בריאות כגון לחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה, סוכרת מסוג 2 ומחלות לב.

יתרונותיו של BMI

איור BMI עם עיפרון, נייר ומחשבון הוא פשוט, noninvasive וזול, אתה יכול לעשות את זה בבית באמצעות מדידות זמין. אמצעים מדויקים יותר של שומן הגוף דורשים ציוד מיוחד, כגון קשקשים או מחוגה, והדרכה מיוחדת, במקרה של שקילה הידרוסטטית או סריקות DEXA. BMI בדרך כלל מדויק בהערכת השמנת יתר לאנשים עם BMI גבוה מאוד. אם אתה על BMI בריא, אם כי, החישוב הוא לא בדיוק כמו מדויק, אז אולי כדאי לשקול השקעה בבדיקת הרכב הגוף כדי להבטיח שאתה לא נושאת יותר מדי שומן.

חסרונות של BMI

בעוד BMI הוא שימושי בדרך כלל, זה לא המדד המושלם של השמנה או סיכון למחלה. BMI אמצעים משקל הגוף כולו שלך, וזה לא לוקח בחשבון אם משקל זה מגיע שומן או מסת רזה. אנשים עם כמות גדולה של מסת שריר עשויים בסופו של דבר עם BMI גבוה, אבל למעשה להיות בריא לחלוטין כי הם נושאים מעט שומן עודף., לעומת זאת, BMI יכול לזלזל בסיכון הבריאותי אצל אנשים שהם “משקל נורמלי”, אבל לשאת יותר שומן מאשר בריא. אחוז שומן בגוף של 20 אחוזים או יותר על גבר או 30 אחוז או יותר על אישה יכול לשים אותך בסיכון של מצבים בריאותיים הקשורים להשמנת יתר, כגון סוכרת מסוג 2 ומחלות לב. אנשים חופשיים ומבוגרים מבוגרים, אשר איבדו באופן טבעי את מסת השריר ואת צפיפות העצם, עשויים ליפול לקטגוריה של השמנה במשקל תקין.הרופא שלך יכול להעריך את המראה שלך, ההיסטוריה המשפחתית ואת הרגלי אורח החיים כדי לקבוע אם תוצאות ה- BMI שלך הן אינדיקציה מדאיג.