איך להתעמת עם מישהו כאשר אתה מאמין שהם מרמים אותך

הונאה על ידי אחרים יכולים להשאיר אותך מרגיש לא יציב ומבולבל. אם אתה חושב שמישהו עלול לרמות אותך, ייתכן שתרצה להתעמת עם אותו אדם כדי לקבל הודאה, כדי ליידע אותו כי אתה מודע השקרים, או כדי למנוע התנהגות שקרים בעתיד, על פי המאמן המבצעת קרול קינסי גומאן, in את המאמר פורבס, “איך להתמודד עם שקרנים בעבודה”. רוברט פלדמן, מחבר ופרופסור לפסיכולוגיה באוניברסיטת מסצ’וסטס אמהרסט מסכים, קובע באתר האינטרנט שלו כי כאשר אתה מתעלם שקר, במובן מסוים, אתה הופך שקרן עצמך.

להחליט אם העימות הוא הגישה הנכונה. בספרה “משחק השקר: זיהוי והתמודדות עם שקרים ושקרנים, מ Fibbers מדי פעם כדי Fabricators תכופים”, הסוציולוג ג ‘יני גרהם סקוט מציע ההחלטה להתעמת תלוי בסוג השקר ואת מערכת היחסים שלך עם מי אתה חושב הוא מרמה אותך. אם זה שקר לבן, או היכרות מזדמנים, זה יכול להיות הגיוני יותר לתת לו לעבור. במערכות יחסים אישיות יותר, כאשר שוכב יכול לשבור אמון ולהשפיע על אינטימיות, העימות הוא בדרך כלל הבחירה הנכונה.

לאסוף ראיות במקרה שאתה צריך להוכיח כי הונאה התרחשה. במאמר פורבס, “איך להתמודד עם שקרנים בעבודה”, מאמן מנכ”ל קרול קינסי גומאן, Ph.D. מציע איסוף נייר או שביל אלקטרוני של תקשורת כאשר עוסקים בהונאה בעבודה. באופן דומה, לשמור תיעוד של שקרים כי בן הזוג או בן הזוג אומר כפי שאתה עשוי להזדקק זה ראיות במהלך גירושין או הליכים המשמורת.

נסו גישה עקיפה בהתמודדות עם השקר. גרהם סקוט מציע להיות טקטית ודיפלומטית, כך שהאדם השני מרגיש נוח להתוודות על השקר. ההצעה רומזת כי אתה יודע את האמת, נותן לאדם האחר הזדמנות לסגת או לשנות את הסיפור שלה. תן לה לדעת שאתה שואל מה היא אומרת, אבל גם להכיר בכך שאתה יכול לטעות או שזה יכול להיות אי הבנה.

להיות ישיר בגישה שלך אם האדם אינו מודה הונאה – ואם אתה מרגיש כי חשיפת הונאה חשוב לעתיד היחסים שלך. לדוגמה, במצב עסקי, קינסי גומאן מציע לקחת “גישה שיתופית” ולומר לאדם אחר שאתה צריך רק מידע מדויק כדי לעמוד ביעדים העסקיים שלך.