איך להרתיח תירס מתוק בחלב

תירס מתוק רותח על קלח בחלב מוסיף טעם עשיר זה פשוט, קל. כי חלב רותח עולה כל כך מהר – וכדי לשמור על צלחת יותר חסכונית – לדלל את החלב עם חלקים שווים מים כדי למלא את הסיר שלך. לבחור חלב שלם, כמו שומן מופחת או חלב רזה צפוי לקרוס, זה קורה בגלל תכולת השומן הנמוכה. אלה מוצרים שמנים נמוכים גם לא להקנות טעם עשיר אותו אתה מקבל ממוצר מלא שומן. אתה יכול אפילו להשתמש קרם במקום חלב, אם אתה רוצה.

קוצצים את אוזני התירס. משוך את חוטי המשי הדביקים לתירס. זה הכי קל לעשות מתחת למים זורמים קרים או על ידי שפשוף התירס למטה במגבת נייר רטובה.

ממלאים סיר גדול עם חלקים שווים מים וחלב שלם. השתמש מספיק נוזלים כדי לכסות באופן מלא את התירס, אבל לוודא הסיר הוא לא יותר ממחצית מלא, כמו חלב מתרחב במהירות לאחר שהוא פוגע לרתיחה, זה מאפשר לך זמן למשוך אותו מהחום. אם יש צורך, לבשל את האוזניים של תירס בקבוצות.

מניחים את הסיר על מבער מעל חום בינוני גבוה. מוסיפים כמה קמצוץ סוכר, אך לא מלחים את המים, תירס בישול במי מלח מטיח את הגרעינים.

מוסיפים את התירס לחלב ומים ברגע שהוא פוגע ברתיחה. מכסים את הסיר ומחכים שהנוזל יכה שוב ברתיחה. זה צריך לקחת כ 3 עד 5 דקות, בהתאם לנפח של נוזלים ומספר תירס מתוק.

מוציאים את הסיר ממקור החום ברגע שהנוזל פוגע ברתיחה בפעם השנייה כדי למנוע גלישה. אם התירס שלך טרי, הוא כבר מבושל למרקם רצוי עדין פריך. אם התירס הוא בן כמה ימים, זה נהיה בישול במשך עוד 2 או 3 דקות, פשוט להשאיר אותו מבער בנוזל מחומם עבור הפעם.

קח את התירס מתוך הסיר עם מלקחיים. הגדר את האוזניים על צלחת לניקוז. מלח אותם ומוסיפים חמאה, פלפל שחור סדוק טרי או תבלינים אחרים, כמו שאתה אוהב.